الکترود و سنگ

الکترود و سنگ

توسعه صنعت ایرانیان تهیه کننده وفروشنده انواع الکترود و سنگ برش وساب درمدل وبرندهای مختلف در بازار ایران میباشد این مجموعه اطلاعاتی را در مورد این اجناس جوشکاری وبرشکاری ارائه کرده که در ادامه به آن میپردازیم

الکترود جوشکاری

الکترود در جوشکاری یا قوس الکتریکی عبارت است از، میله ی فلزی ای که اطراف آن را پوششی از ترکیبات شیمیایی مخصوصی متناسب با نوع مصرف آن احاطه کرده است.

به طور کلی الکترودهای تخصصی از لحاظ جنس فلز به پنج گروه تقسیم می شوند :

 1. الکترودهای تخصصی آهنی hild steel
 2. الکترودهای تخصصی چدنی cast iron
 3. الکترودهای تخصصی آلیاژهای فولادی special alloy steel
 4. الکترودهای تخصصی فولادهای پرکربن high carbon steel
 5. الکترودهای تخصصی غیر آهنی none ferrouse

از آنجایی که اکثر جوشکاری ها بر روی آهن و آلیاژهای آن انجام می گیرد الکترودهایی که برای آهن مصرف می شوند ، نسبت به انواع دیگر زیاد ترند.

آلیاژهای فولاد در جوشکاری فولادی و الکترودهای تخصصی غیر آهنی برای جوشکاری فلزات مختلف از قبیل : آلومینیم – مس – برنز – برنج و …  مورد استفاده قرار می گیرد.

برای جوشکاری دو قطعه فلز به یکدیگر معمولا از الکترودهای تخصصی استفاده می شود که باید جنس آنها با فلز یکی باشد. الکترودهای تخصصی نه تنها نسبت به فلزات مختلف متفاوت اند ، بلکه نسبت به نوع جریان وحالت های مختلف جوشکاری و مقدار نفوذ جوش نیز موارد مختلفی دارند. چنانچه الکترودهای تخصصی نسبت به نوع کار درست انتخاب نشوند ، حداکثر مقاومت و استقامت را در برابر فساد تدریجی نداشته ، و در بعضی موارد موجب شکنندگی فلز نیز خواهند شد. البته استثنائات نیز وجود دارد که برای آن ها الکترودهای تخصصی ویژه ای تهیه شده است. مانند اتصال قطعات برنج و چدن یا برنج به یکدیگر.

بطور کلی الکترودهای فلزی به دو دسته تقسیم می شود :

 1. الکترودهای تخصصی پوشش دار
 2. الکترود تخصصی بدون پوشش

راهنمای انتخاب صحیح الکترود

انواع الکترود

الکترود یا سیم جوش نوعی سیم فلزی برای جوشکاری بین دو فلز است که انواع متفاوتی دارد. الکترود آما , میکا و ایساب از بهترین برندهای این محصول هستند که دارای قیمت متفاوتی می‌باشند. از این رو قبل از خرید الکترود جوشکاری بهتر است از کارشناسان فروش شهر مفتول مشاره بگیرید.

الکترود آما

 1. الکترود آما E6011
 2. الکترود آما E6010
 3. الکترود آما E6013
 4. الکترود آما E7018
 5. الکترود آما E7028
 6. الکترود آما E6011
 7. الکترود چدن آما
 8. الکترود استیل آما
 9. سیم جوش آما
 10. فیلر جوش آما

الکترود میکا

 1. الکترود میکا E6011
 2. الکترود میکا E6010
 3. الکترود میکا E6013
 4. الکترود میکا E7018
 5. الکترود میکا E7028
 6. الکترود میکا E6011
 7. الکترود چدن میکا
 8. الکترود استیل میکا
 9. سیم جوش میکا
 10. فیلر جوش میکا

الکترود ایساب

 1. الکترود ایساب E6011
 2. الکترود استیل ایساب
 3. سیم جوش ایساب
 4. فیلر جوش ایساب

الکترودهای آهنی hild steel

الکترودهای جوشکاری سیم یا مفتول فلزی است که اطراف آن با فلاکس پوشش داده شده است . قطر الکترود همان قطر فلز مغر الکترود می باشد و پوشش آن اغلب از آزبست ،آهک، ، اکسید سدیم، سلولز و یا خاک رس  است . از این الکترود ها برای  پرکردن فضای اتصال مابین دو سطح فلزی  استفاده می شود.

الکترود انجماد سریع

الکترود های جوشکاری انجماد سریع دارای سه خصلت اصلی هستند. ضمن ایجاد قوس قوی، سرباره بسیار کمی در جوشکاری تولید می کنند و امکان استفاده در تمام موقعیت های جوشکاری را نیز دارند. کدهای E6010 و E6011 از انواع الکترود های جوش انجماد سریع هستند

الکترود انجماد پرشده

الکترودهای جوشکاری انجماد پر شده دارای فلاکسی سنگین بوده و ضمن توانایی خارج کردن سرباره، امکان ایجاد دانه هایی با ترکیب یکنواخت را نیز دارند. کدهای E6012، E6013 و E7014 در گروه الکترود های انجماد پر شده قرار می گیرند.

الکترود چسبان سریع

الکترود های جوشکاری چسبنده سریع دارای پوشش فلاکس بسیار سنگین بر روی سیم و نرخ رسوب گذاری بسیار سریع هستند. کدهای E6027، E6028 دو نوع از پرکاربردترین هستند

الکترود کم هیدروژن

فلاکس در الکترودهای کم هیدروژن دارای مقادیر بسیار کمی هیدروژن می باشد و از آن برای فولادهای پرکربن استفاده می گردد. E7018 و E7028 در زمره الکترودهای جوشکاری کم هیدروژن هستند.

الکترودهای چدنی cast iron

الکترود چدن

الکترود چدن یکی از انواع الکترود بوده که از آن جهت جوشکاری چدن استفاده می‌شود. با استفاده از الکترود چدن، فضای خالی بین اتصالات در حین فرایند جوشکاری چدن پر شده و اتصال برقرار می‌شود.

الکترود چدن آما

الکترود چدن انواع مختلفی دارد. یکی از محبوبترین و بهترین نوع این الکترود، الکترود چدن آما (AMA) است. الکترود چدن AMA کیفیت جوش زیادی دارد و بسیاری از جوشکاران در ایران از این الکترود برای جوشکاری چدن استفاده می‌نمایند.

الکترود چدن به آهن

اساسا چدن‌ها از آهن خام تهیه می‌شوند. به این صورت که آهن خام را با ترکیب شیمیایی خاصی و درصد مشخصی از چدن ذوب می‌کنند و آن را در اشکال مختلف ریخته‌گری می‌نمایند.

الکترود چدن میکا

الکترود چدن میکا محصولی از شرکت آریا نورین جوش است. الکترودهای این شرکت تحت عنوان الکترود سوپر میکا یا الکترود میکا شناخته می‌شوند. الکترود چدن میکا از انواع الکترودهای رده بالا در ایران به حساب آمده و کیفیت بسیار خوبی دارد.

الکترود چدن ۱۰۹۴

الکترود چدن ۱۰۹۴ یکی از مهمترین الکترودهایی است که از آن برای اتصالات چدن استفاده می‌شود. از این الکترود می‌توانید برای آلیاژهایی چون مس و نیکل و اتصالشان به چدن استفاده نمایید. الکترود چدن ۱۰۹۴ همچون بسیاری از الکترودهای دیگر، از قوس پایداری برخوردار است. همین ویژگی سبب شده تا جوشکاری کاملا یکدست و تمیز انجام شود.

الکترود چدن فیلارک

فیلارک نام یکی از برندهای معروفی است که در زمینه تولید تجهیزات صنعتی مانند الکترود فعالیت دارد. فیلارک محصولی از کشور فیلیپین بوده و تحت لیسانس آمریکا تولید می‌شود. الکترود چدن فیلارک یکی از محبوبترین و پرفروشترین الکترودهای چدن در ایران به حساب می‌آید.

الکترودهای چدنی 66349063

الکترودهای آلیاژهای فولادی special alloy steel

الکترود جوشکاری قطعه‌ای است که به صورت مفتول فلزی تولید شده و دور آن با یک پوشش فلاکس پوشیده می‌شود. از این قطعه جهت پر کردن فضای بین دو سطح جوشکاری استفاده می‌شود. برای همین به الکترود، فیلر یا پرکننده نیز گفته می‌شود. الکترودها از آلیاژهای مختلفی ساخته می‌شوند که بسته به نوع آن، در جوشکاری‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال الکترود فولادی کم آلیاژ، در جوشکاری قوس الکتریکی دستی و فولادهای کربنی ساده استفاده می‌شود.

الکترودهای آلیاژهای فولادی66349063

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع الکترود تخصصی به برروی این نوشته کلیک کنید 

الکترود و سنگ

سنگهای برشکاری و سنگ زنی ( ساب زنی )

دیسک یا صفحه سنگ به عنوان بخشی از دستگاه فرز برای برش دادن مصالح سخت و ضخیم استفاده می‌شود. این دیسک‌های مسطح و گرد شبیه به هم هستند که قادر به برش و سمباده کردن چوب، بتن، سنگ و انواع فلزات مانند آلومینیوم و فولاد می‌باشند. این ابزار یک صفحه است که در آن میلیون‌ها دانه میکروسکوپی به یکدیگر پیوند خورده‌اند و هر دانه مانند یک برش‌دهنده یا ابزار سمباده عمل می‌کند. وقتی که این دانه‌ها با سطح مورد نظر در ارتباط باشند، لبه‌های تیز میکروسکوپی آن‌ها می‌تواند سطح را سمباده و برش دهند.

انواع سنگهای برشکاری و سنگ زنی ( ساب زنی )

در یک دسته بندی کلی می‌توان صفحه سنگ را به دو دسته صفحه برش و سایش تقسیم بندی کرد که همانطور که از نام آن مشخص است عملکرد جداگانه‌ای دارند. در حقیقت انواع برشی برای بریدن استفاده می‌شوند و انواع سایشی برای ایجاد تراش و شکل دادن و ایجاد سطوح صیقلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ الماسه و آهن

 1.  سنگ الماسه و آهن برند محک
 2.  سنگ الماسه و آهن برند نورتون
 3. سنگ الماسه و آهن برند کارلوبراندوم
 4. سنگ الماسه و آهن برند تیرولیت
 5. سنگ الماسه و آهن برند چینی

سنگ برش بزرگ

 1. سنگ برش بزرگ ستاره ریز
 2. سنگ برش بزرگ کلینگ اسپور
 3. سنگ برش بزرگ اوسیس
 4. سنگ برش بزرگ تیرولیت

سنگ ساب بزرگ

 1. سنگ ساب بزرگ ستاره ریز
 2. سنگ ساب بزرگ کلینگ اسپور
 3. سنگ ساب بزرگ اوسیس
 4. سنگ ساب بزرگ تیرولیت

سنگ ساب مینی

 1. سنگ ساب مینی ستاره ریز
 2. سنگ ساب مینی کلینگ اسپور
 3. سنگ ساب مینی اوسیس
 4. سنگ ساب مینی تیرولیت

سنگ برش مینی

 1. سنگ برش مینی ستاره ریز
 2. سنگ برش مینی کلینگ اسپور
 3. سنگ برش مینی اوسیس
 4. سنگ برش مینی تیرولیت
سنگهای برشکاری و سنگ زنی ( ساب زنی )66349063

فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع الکترود و سنگ با قیمت عالی می باشد. الکترود و سنگ موجود در بازار ایران محصول کشورهای زیادی می باشد که هر کدام از آنها دارای کیفیت خوب و سابقه خوب و مناسب در بازار ایران است . الکترود و سنگ در انواع برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. که می توانید در زیر برخی از این برند ها را مشاده کنید.

 1. سنگ ستاره ریز
 2. سنگ کلینگ اسپور
 3. سنگ اوسیس
 4. سنگ تیرولیت
 5. الکترود آما
 6. الکترود میکا
 7. الکترود ایساب
 8. الکترود بهلر

الکترود و سنگ های موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان با کیفیت جنس خوب و کیفیت ساخت بالا و دارای سرتیفک تائید کیفیت به بازار عرضه میشود که برای مشتریان عزیز این امر بسیار اهیت دارد .

مشتریان عزیز توجه داشته باشید شما می توان انواع الکترود و سنگ موجود در این مجموعه را با سایر کالاهای وارداتی و داخلی موجود در بازار مقایسه نمائید . ما توانسته ایم درون سایت برندهای مختلف را قرار دهیم تا شما مشتریان عزیز بتوانید این موضوع را با دقت بررسی نمایید. جهت مقایسه این محصول می توانید با دو پیج الکترود تخصصی و سنگ ساب و برش بررسی نمایید.

فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در زمینه فروش الکترود و سنگ اعم از الکترودهای تخصصی و انواع سنگها ی مورد استفاده در صنعت در سایز ها بهمراه تجهیزات مورد نیاز فعالیت داشته باشد.

قیمت انواع الکترود و سنگ

جهت خرید و قیمت انواع الکترود و سنگ با فروشگاه پارس صنعت می توانید ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید با محصولات دیگر ما آشنا شوید. که ما در این صفحه محصولات دیگر فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان را به شما معرفی می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی وبسایت کلیک کنید.

 • مشاوره تخصصی رایگان
 • دسترسی همیشگی و سریع
 • پشتیبانی عالی
 • تضمین بهترین قیمت بازار