توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع پیکور بادی , برقی و بنزینی در مرحله اول توضیحاتی را در مورد این دستگاه ارائه کرده است که در ادامه برای خرید بهتر مشتریان عزیز به آن می پردازیم

دستگاه پیکور بتن

دستگاه پیکور بتن

در خصوص اینکه پیکور چیست و چگونه کار می‌کند، باید گفت که پیکور یک ابزار تخریب است. پیکور یک نام و نشان کلی برای تمامی ابزارهای ریز و درشتی هستند که به منظور تخریب بتن، سنگ و آسفالت استفاده می‌شوند.

پیکور‌ها نیز بر اساس کاربرد، توان و قدرت، اندازه و نیروی مصرفی به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند. در انتخاب نوع مناسب باید مؤلفه‌هایی همچون نیروی مصرفی، توان و اندازه پیکور را در نظر گرفت تا یک نوع متناسب با پروژه پیش رو را انتخاب کرد.

در ایران، نظرات مختلفی در خصوص چیستی پیکور عنوان شده است. بعضی عنوان می‌کنند که پیکور صرفاً اشاره به چکش برقی دارد. برخی نیز از آن به عنوان یک چکش هیدرولیکی یاد می‌کنند. بسیاری هم پیکور را اصطلاحی عمومی و کلی برای ابزارهای تخریب بتن و سنگ در نظر می‌گیرند که این مورد آخری کمی منطقی‌تر به نظر می‌رسد. برای نمونه چکش تخریب و بتن کن هر دو یک پیکور محسوب می‌شوند.

دستگاه پیکور بتن66702315

کاربرد پیکور چیست

از مهمترین کاربردهای این چکش

 1. خردکرن صخره های بزرگ
 2. صخره از کوه تخریب سازه های بتنی
 3.  آسفالت جاده ها

همچنین کارهای مر تبط با حفاری تونل و بطور کلی انجام عملیات تخریبی می باشد . به علت ایجاد ضربات بالا ( در اثر ضربات متوالی روغن هیدرولیک ) در مدار هیدرولیک , نصب سیستم پیکور باید به صورت کاملآ استاندارد طبق شرکت سازنده انجام گیرد که این عمل در بیل های مکانیکی که پیکور بسته شده صورت می گیرد .

پیکور ها به سه دسته تقسیم می شوند

 1. پیکور برقی
 2. پیکور بادی
 3. پیکور بیل مکانیکی

در واقع ازجمله قابلیت های بیل مکانیکی لین است که میتوان پیکور ( چکش ) در آن بسیار پر کاربرد است رابه آن نصب کرد نصب پیکور هیدرولیکی یا پنوماتیکی به جای باگت این دستگاه ( بیل مکانیکی ) این امکان را فراهم می کند که سطوح و اجسام سنگین یا بتونی را که بنابه دلایلی نمی توان با مواد منفجره ویا کمپرسور تخریب کرد وسیله مجموعه این دو وسیله ( بیل و چکش ) تخریب نمود

توضیحات کلی در مورد انواع پیکورهای موجود در صنعت

پیکور برقی

پیکور برقی یا چکش برقی ابزار قدرتمندی هستند که در کارهای ساختمانی برای تخریب انواع بتن غیر مسلح و بتن مسلح تخریب آجر سنگ و کاشی ملات و تخریب خاک تخریب دژ و سنگ استفاده میشوند در سایز های مختلف بر اساس وزن دسته بندی میشوند از ۶ تا ۳۲ کیلویی موجود میباشد .

سازنده های معتبر چکش تخریب برقی عبارتند از :

 1. پیکور بتن هیلتی Hilti
 2. پیکور بتن دی والت DeWalt
 3. پیکور بتن بوش BOSCH
 4. پیکور بتن ماکیتا Makita
 5. پیکور بتن هیتاچی HITACHI
 6. پیکور بتن آ ا گ AEG
 7. پیکور بتن میلواکی Milwaukee
 8. پیکور بتن متابو Metabo
 9. پیکور بتن بلک اند دکر Black&Decker

در این میان شرکت های چینی هم اقدام به تولید پیکور برقی کرده که از نظر قدرت و کیفیت به پای تولیدات اروپایی نمی رسد ولی در رده متوسط میباشند و برای تخریب بتن های غیر مسلح و یا بتن مسلح با حجم و ضخامت کم ،بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند .

پیکور برقی 66702315

پیکور بادی

همان چکش تخریب پنوماتیک است که بوسیله نیروی هوای فشرده که توسط کمپرسور بادی تولید میشود ضربه میزند . پیکور بادی بدون اتصال به کمپرسور بادی قابل استفاده نیست.پیکور بادی در وزنهای مختلف از ۲ الی ۴۲ کیلوگرم میباشد که توسط اپراتور انسانی قابل استفاده میباشد .

موارد استفاده از پیکور بادی

به طور کلی از چکش بادی برای مکانهایی استفاده میشود که برق وجود ندارد مثل معادن یا راهسازی یا مکانهای که در آن آب وجود دارد مانند حفر چاه و…همچنین برای تخریب انواع بتن های مسلح کاربرد دارد در قدیم چون چکش های برقی قدرتمند وجود نداشت در کارگاههای ساختمانی حتی با وجود دسترسی به برق اولین و تنها گزینه برای تخریب بتن کمپرسور بادی یا همان پیکور بادی بود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی چکش های برقی قدرتمند با پیکورهای بادی رقابت تنگاتنگی دارند حتی در مواردی پیکور برقی قویتر از پیکور بادی می باشد.

مشخصات فنی پیکور بادی 30 کیلویی

 1. وزن دستگاه 32 کیلوگرم و دو دسته برای راحتی اپراتور
 2. مصرف هوا در پیکور بادی 1.5 متر مکعب در دقیقه با فشار کاری 7 بار
 3. آلیاژ بدنه این دستگاه از فولاد و فورج میباشد
 4. تعداد ضربه در دقیقه 2000 ضربه
 5. نوع قلم مورد استفاده در دستگاه سایز 32  و شش گوش
 6. مدل های قلم مورد استفاده در این دستگاه نوک تیز , نوک ناخن , پهن آسفالت بر

پیکور بادی66702315

پیکور بیل8 مکانیکی

باید بیان شود که هیدرولیکی  یا همان بیل مکانیکی ،قطعه ای از دستگاه های راهسازی است و یکی از کار آمد ترین قطعات در ساخت و ساز راه ها و حفاری معادن می باشد. حال به مته ای که برای تخریب سطوح مقاوم به‌کار می‌رود و بر روی بیل مکانیکی نصب می‌شود چکش هیدرولیکی یا پیکور می‌گویند. چکش هیدرولیکی همیشه به صورت لوازم جانبی برای ماشین آلات راه سازی از جمله بیل مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از دستگاه پیکور در رده نیمه سنگین و سنگین وزن دسته بندی می شوند. وزن آن ها از 900 کیلوگرم شروع و تا حدود 4 تن هم می رسد. برای تخریب بتن و سنگ استفاده می شوند و برای این کار بهترین و مقرون به صرفه ترین روش تخریب است.

موارد کاربرد آن بیشتر به صورت زیر می باشد

 1. تخریب سنگ در معادن و راهسازی
 2. ایجاد تونل و حفاری معادن
 3. تخریب کلی ساختمان

نکته enlightened:

استفاده از این دستگاه می توان تقریبا فونداسیون یک ساختمان را تخریب کرد، بنابراین در کارهای عمرانی از این نوع چکش استفاده های زیادی می شود.

پیکور بیل مکانیکی 66702315

بازار در عرصه رقابت بسیار گسترده است و مارک های مختلفی برای پیکور عرضه میشوند.

مدلهای که در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان عرضه میشود دارای کیفیت و با برندهای معتبر بوده و از بهترین محصولات موجود در بازار است وشما مشتریان عزیز میتوانید با مراجعه با به کارشناسان ما توضیحات را دریافت کرده و با دیگر برندها  مقایسه کنید.

کیفیت و خریداران این محصول به گونه ای می باشد که وجود این محصول در بازار به صورت دائم نمی باشد و در پاره ای از زمان ها وارد ویا ساخته و به خدمت مشتریان عزیز ارائه میشود .

به دلیل نوسنات قیمت جنس این فروشگاه در خواست را از مشتریان گرفته و بعد استعلام آنرا از نوع موجود بودن گرفته و آماده میکند .

همانطور که گفته شد دستگاه پیکور با توجه به شرایط واردات بعضی از اقلام به کشور تا حدودی به سختی تهیه می گردد. به همین دلیل این دستگاها به صورت اماده موجود نمیشود و فقط به درخواست مشتریان موجود می گردد .امید است بتوانیم فروش محصول فوق را به صورت کامل ارائه دهیم.

با توجه به شرایط تغییرات قیمت می توانید با ارتباط تلفنی از قیمت ها مطلع گردید.

قیمت دستگاه پیکور

کیفیت محصولات در برندهای مختلف می تواند تاثیرات زیادی روی قیمت آن محصول قرار دهد. دستگاه پیکور به منظور استفاده در بتن , آسفالت وغیره است که ما درکیفیت های مختلف فروشنده این محصول به شمار میرویم .

از سوی دیگر سعی نموده ایم اقلام مورد استفاده در دستگاه پیکور را با کیفیت بالا انتخاب نماییم تا از فروش دستگاه پیکور با جنس بد جلوگیری کنیم . کیفیت خوب باعث خواهد شد مشتریانمان را حفظ نماییم.

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان ارائه دهنده انواع دستگاههای صنعتی ,راه سازی و ابزار آلات صنعتی  با کیفیت و قیمت مناسب می باشدblush.