ستون ریز

توسعه صنعت ایرانیان تولیدکننده و فروشنده انواع دستگاهای ستون ریز بتون در مرحله ول توضیحاتی را در مورد این دستگاه صنعتی ارائه کرده است که در ادامه به آن می پردازیم

ستون ریز

این دستگاه به سهولت منتاژ و یا دمونتاژ می شود واز آنجا که سلامتی گارگران ساختمانی همواره از زمان تولید این محصول مورد توجه بوده است لذا سازه دستگاه به نحوی طراحی شده اند که خطر سقوط باکت وجود ندارد .

لوازم مورد استفاده در دستگاه ستون ریز

 • ولتاژ برق آن 220 ولت توان دینام آن 3 اسب
 • میزان جریان آمپر برق 16/3 آمپر
 • گنجایش باکتهای آنها 100 لیتر
 • طول دکل ها 5 متر
 • سرعت بالابری 15 متر در دقیقه
 • طول سیم بکسل 14 متر
 • قطر سیم بکسل 8 میلیمتر بالابری مفید
 • سیم بکسل 250 کیلو گرم گیر بکس 86
 • نوع سیم بکسل یک لاکنف فاصله افقی دستگاه 140 سانتی متر
 • تعداد چرخ بتون ریزی 4 عدد

ابعاد دستگاه ستون ریز در مدال های تک فاز و سه فاز

ابعاد شاسی دستگاه 180*120 * 400 سامتی متر تک فاز و سه فاز این دستگاهها وجود دارد و با برق 220 ولت کار می کند وزن 350 کیلوگرم این دستگاه ها مقاومت بالایی شاسی داشته و دارای کلید آمپر بالا بوده و نیز دارای باگت می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه ستون ریز

عملکرد مدل ریلی تا حد زیادی به بالابرها شباهت داشته با این تفاوت که حرکت باکت به صورت شیبدار است. در گذشته عمل ریختن ستون ها به صورت دستی انجام می پذیرفت و اپراتور مجبور بود بتن را با استفاده از مخزنی تا ارتفاع موردنیاز حمل نماید.البته این روش هنوز هم در پروژه های کوچک و ستون های با ارتفاع کم کاربرد دارد، اما پایین بودن ایمنی و به هم خوردن دانه بندی بتن یکی از معایب اصلی این روش است.

انواع دستگاه ستون ریز

 1. ارتفاع 3 متری و الکتروموتور 2 اسب تک فاز
 2. ارتفاع 3 متری و الکتروموتور 2 اسب سه فاز
 3. ارتفاع 3.5 متری و الکتروموتور 2 اسب تک فاز
 4. ارتفاع 3.5 متری و الکتروموتور 2 اسب سه فاز
 5. ارتفاع 4.20 متری و الکتروموتور 3 اسب تک فاز
 6. ارتفاع 4.20 متری و الکتروموتور 3 اسب سه فاز
 7. ارتفاع 4.80 متری و الکتروموتور 3 اسب تک فاز
 8. ارتفاع 4.80 متری و الکتروموتور 3 اسب سه فاز

توضیحات فنی در مورد دستگاه و مدلهای موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان

 دستگاه ستون ریز مدل ثابت

دستگاه در مدل ثابت در نوع ریلی قرار می گیرند. در این نوع از یک ریل ثابت شیب دار تعریف شده است که باکت با نیروی یک موتور برقی یا بنزینی قدرتمند به بالای ریل رفته و در آنجا عملیات تخلیه را انجام می دهد.

ستون ریز ثابت

نکته :

مدل ریلی در مقایسه با انواع گردان از قیمت بهتری برخوردار است. قیمت در این نوع، بسته به نوع موتور و تامین قدرت خواهد بود.

دستگاه ستون ریز مدل گردان

در این نوع دستگاه همان طور که از نامش پیداست شاهد یک سیستم گردان پایه هستیم. باکت از طریق یک سیم بکسل قدرتمند توسط یک قرقره جا به جا می شود و سیستم گردان به مانند یک جرثقیل ساختمانی باکت را به بالای ستون می رساند.

ستون ریز گردان

نکته :

قیمت مدل گردان به نسبت انواع ثابت آن از جایگاه بالاتری برخوردار است. البته قدرت مانور بالاتری در نوع گردان به نسبت نوع ثابت وجود دارد.

ویژگی های یک دستگاه ستون ریز ایده آل

 1.  دارای سیم بکسلی با ضخامت مناسب
 2. دارای سرعت مناسب و ایمنی بالا
 3. دارای الکتروموتوری با قدرت و توان مناسب ب
 4.  راحتی مونتاژ و دمونتاژ دستگاه در مکان های مختلف
 5.  ضریب اطمینان و ایمنی بالایی

درتعمیر و نگهداری دستگاه ستون ریز

 1.  موتور دستگاه به صورت دوره های شش ماهه بازدید و سرویس گردد.
 2.  سیم بکسل دستگاه به صورت دوره ای چک گردد تا فاقد هرگونه زدگی، پارگی یا آسیب دیدگی باشد.
 3.  تمامی قسمت های دستگاه به صورت دوره ای چک و سرویس گردد تا فاقد هرگونه عیب یا نقص باشد.

نکات ایمنی که در هنگام استفاده از دستگاه ستون ریز

 1.  از حمل بار بیشتر از ظرفیت دستگاه جدا خودداری نمایید.
 2.  در شرایط نامناسب آب و هوایی همچون باد و طوفان از دستگاه استفاده ننمایید چون تعادل دستگاه به هم خورده و امکان سقوط باکت وجود دارد.
 3. به هیچ وجه زیر دستگاه ستون ریزی که در حال حمل بار است نایستید چون در صورت سقوط باکت حوادث جبران ناپذیری روی خواهد داد.

نحوه ارائه دستگاه ستون ریز

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در مدلهای مختلفی از دستگاه ستون ریز فعالیت نماید. دستگاه ستون ریز از گذشته دارای ظاهری مشخص بوده که تا امروز هیچ تغییر ظاهری نداشته است .

موضوعی که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این است که دستگاه ستون ریز معرفی شده در این بخش برای مصارف انتقال مواد و مصالح ساختمانی به قسمت های غیر قابل دسترسی استفاده میشود

در این قسمت اگر بخواهیم از بیشترین فروش و مصرف در بین محصولات معرفی شده اشاره نماییم . دستگاه ستون ریز را می توان نام برد که این موضوع در بین خریداران بسیار رواج داشته است و توانسته مشتریان بسیاری را به خود جلب نمایند.

خرید دستگاه ستون ریز

برای خرید دستگاه ستون ریز و دریافت قیمت مناسب می توانید از مجموعه توسعه صنعت ایرانیان استفاده نمایید. این مجموعه توانسته است با استفاده از کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهید