ستون ریز

توسعه صنعت ایرانیان تولیدکننده و فروشنده انواع دستگاهای ستون ریز بتون در مرحله ول توضیحاتی را در مورد این دستگاه صنعتی ارائه کرده است که در ادامه به آن می پردازیم

ستون ریز

ستون ریز

این دستگاه به سهولت منتاژ ویا دمونتاژ می شود واز آنجا که سلامتی گارگران ساختمانی همواره از زمان تولید این محصول مورد توجه بوده است لذا سازه دستگاه ستون ریز به نحوی طراحی شده اند که خطر سقوط باکت وجود ندارد .

لوازم مورد استفاده در دستگاه ستون ریز

 • ولتاژ برق آن 220 ولت توان دینام آن 3 اسب
 • میزان جریان آمپر برق 16/3 آمپر
 • گنجایش باکتهای آنها 100 لیتر
 • طول دکل ها 5 متر
 • سرعت بالابری 15 متر در دقیقه
 • طول سیم بکسل 14 متر
 • قطر سیم بکسل 8 میلیمتر بالابری مفید
 • سیم بکسل 250 کیلو گرم گیر بکس 86
 • نوع سیم بکسل یک لاکنف فاصله افقی دستگاه 140 سانتی متر
 • تعداد چرخ بتون ریزی 4 عدد

ابعاد دستگاه ستون ریز در مدال های تک فاز و سه فاز

ابعاد شاسی دستگاه ستون ریز 180*120 * 400 سامتی متر تک فاز و سه فاز این دستگاهها وجوددارد و با برق 220 ولت کار می کند وزن دستگاه ستون ریز 350 کیلوگرم این دستگاه ها مقاومت بالایی شاسی داشته ودارای کلید آمپر بالابوده و نیز دارای باگت می باشد

نحوه عملکرد دستگاه ستون ریز

عملکرد ستون ریز ریلی تا حد زیادی به بالابرها شباهت داشته با این تفاوت که حرکت باکت ستون ریز به صورت شیبدار است. در گذشته عمل ریختن ستون ها به صورت دستی انجام می پذیرفت و اپراتور مجبور بود بتن را با استفاده از مخزنی تا ارتفاع موردنیاز حمل نماید.البته این روش هنوز هم در پروژه های کوچک و ستون های با ارتفاع کم کاربرد دارد، اما پایین بودن ایمنی و به هم خوردن دانه بندی بتن یکی از معایب اصلی این روش است.همچنین در روش دستی استفاده از لوله و قیف برای جلوگیری از جدا شدن دانه های بتن بسیار توصیه می گردد. اما با به وجود آمدن ستون ریز عملیات پر کردن قالب های ستون بسیار سهل و آسان و ایمن گردید و دیگر نیازی به حمل بتن تا محل ریختن ستون توسط اپراتور نبود، در نتیجه سرعت عملیات بسیار افزایش پیدا کرده و خطرات و حوادث ناشی از ستون ریزی به روش دستی به طرز چشم گیری کاهش پیدا نمود.

انواع دستگاه ستون ریز

 1. ستون ریز با ارتفاع 3 متری و الکتروموتور 2 اسب تک فاز
 2. ستون ریز با ارتفاع 3 متری و الکتروموتور 2 اسب سه فاز
 3. ستون ریز با ارتفاع 3.5 متری و الکتروموتور 2 اسب تک فاز
 4. ستون ریز با ارتفاع 3.5 متری و الکتروموتور 2 اسب سه فاز
 5. ستون ریز با ارتفاع 4.20 متری و الکتروموتور 3 اسب تک فاز
 6. ستون ریز با ارتفاع 4.20 متری و الکتروموتور 3 اسب سه فاز
 7. ستون ریز با ارتفاع 4.80 متری و الکتروموتور 3 اسب تک فاز
 8. ستون ریز با ارتفاع 4.80 متری و الکتروموتور 3 اسب سه فاز

توضیحات فنی در مورد دستگاه کمپکتور و مدلهای موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان

 دستگاه ستون ریز مدل ثابت

دستگاه  ستون ریز در مدل ثابت در نوع ستون ریز ریلی قرار می گیرند. در این نوع از ستون ریز یک ریل ثابت شیب دار تعریف شده است که باکت با نیروی یک موتور برقی یا بنزینی قدرتمند به بالای ریل رفته و در آنجا عملیات تخلیه را انجام می دهد.

نکته :

ستون ریز ریلی در مقایسه با انواع گردان از قیمت بهتری برخوردار است. قیمت ستون ریز در این نوع، بسته به نوع موتور و تامین قدرت خواهد بود.

دستگاه ستون ریز مدل گردان

در این نوع دستگاه ستون ریز همان طور که از نامش پیداست شاهد یک سیستم گردان پایه هستیم. باکت از طریق یک سیم بکسل قدرتمند توسط یک قرقره جا به جا می شود و سیستم گردان به مانند یک جرثقیل ساختمانی باکت را به بالای ستون می رساند.

نکته :

قیمت ستون ریز گردان به نسبت انواع ثابت آن از جایگاه بالاتری برخوردار است. البته قدرت مانور بالاتری در ستون ریز نوع گردان به نسبت نوع ثابت وجود دارد.

ویژگی های یک دستگاه ستون ریز ایده آل

 1.  دارای سیم بکسلی با ضخامت مناسب باشد تا در هنگام کار دچار پارگی نگردد.
 2. دارای سرعت مناسب و ایمنی بالا باشد تا عملیات با سرعتی ایده آل و ضریب اطمینانی بالا انجام گیرد.
 3. دارای الکتروموتوری با قدرت و توان مناسب باشد تا حمل باکت به ارتفاع موردنظر به راحتی صورت گیرد.
 4.  راحتی مونتاژ و دمونتاژ دستگاه در مکان های مختلف
 5.  ضریب اطمینان و ایمنی بالایی داشته باشد و خطر سقوط باکت در آن وجود نداشته باشد.

درتعمیر و نگهداری دستگاه ستون ریز

 1.  موتور دستگاه به صورت دوره های شش ماهه بازدید و سرویس گردد.
 2.  سیم بکسل دستگاه به صورت دوره ای چک گردد تا فاقد هرگونه زدگی، پارگی یا آسیب دیدگی باشد.
 3.  تمامی قسمت های دستگاه به صورت دوره ای چک و سرویس گردد تا فاقد هرگونه عیب یا نقص باشد.

نکات ایمنی که در هنگام استفاده از دستگاه ستون ریز

 1.  از حمل بار بیشتر از ظرفیت دستگاه جدا خودداری نمایید.
 2.  در شرایط نامناسب آب و هوایی همچون باد و طوفان از دستگاه استفاده ننمایید چون تعادل دستگاه به هم خورده و امکان سقوط باکت وجود دارد.
 3. به هیچ وجه زیر دستگاه ستون ریزی که در حال حمل بار است نایستید چون در صورت سقوط باکت حوادث جبران ناپذیری روی خواهد داد.

نحوه ارائه دستگاه ستون ریز

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در مدلهای مختلفی از دستگاه ستون ریز فعالیت نماید. دستگاه ستون ریز از گذشته دارای ظاهری مشخص بوده که تا امروز هیچ تغییر ظاهری نداشته است  .

موضوعی که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این است که دستگاه ستون ریز معرفی شده در این بخش برای مصارف انتقال مواد و مصالح ساختمانی به قسمت های غیر قابل دسترسی استفاده میشود

در این قسمت اگر بخواهیم از بیشترین فروش و مصرف در بین محصولات معرفی شده اشاره نماییم . دستگاه ستون ریز را می توان نام برد که این موضوع در بین خریداران بسیار رواج داشته است و توانسته مشتریان بسیاری را به خود جلب نمایند.

خرید دستگاه ستون ریز

برای خرید دستگاه ستون ریز و دریافت قیمت مناسب می توانید از مجموعه توسعه صنعت ایرانیان استفاده نمایید. این مجموعه توانسته است با استفاده از کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهید

دستگاه ستون ریز