ابزارآلات

ابزار آلات صنعتی

کارشناسان تخصصی فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان، با تجربه ای بیش از سه دهه در صنایع مختلف کشور اعم از ماشین آلات ساختمانی , ابزار آلات صنعتی , دستگاههای صنعتی این آمادگی را دارد با بهره گیری از مهندسین دوره دیده در کشورهای پیشتاز در عرصه انواع ابزار آلات صنعتی ، فنی ترین و تکنیکی ترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه نماید، اعم از تحقیق و تامین، انتخاب فنی مهندسی، اجرا، برنامه ریزی و در نهایت خدمات پس از فروش، اعم از سرویس و نگهداری و تعمیرات را به شما صنعتگران گرامی ارائه نماید.

شایان ذکر است ابزار آلات صنعتی به شش دسته تولید می شوند :

 1. اره های صنعتی
 2. دستگاه نقطه جوش
 3. کمپرسور باد
 4. دریل ستونی
 5. دستگاه نجاری
 6. دستگاه سند بلاست

انواع موتور ابزار آلات صنعتی

ابزار آلات صنعتی انواع مختلفی دارند که در پاراگراف بالا به انواع مختلف آن اشاره کردیم و در ادامه به اشاره مختصری به صور عنوان اشاره خواهیم کرد  :

اره های برشکاری صنعتی

یکی از ابزار های پرکاربرد برای انجام انواع فعالیت های برشکاری ، اره های برشکاری صنعتی می باشد. امروزه اره در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارد و تنوع آن موجب شده افرادی که در زمینه های صنعتی با استفاده از ابزار آلات صنعتی فعالیت دارند،از آن استفاده کنند.

انواع اره های برشکاری صنعتی :

 1. اره آتشی
 2. اره آب صابونی
 3. اره لنگ
 4. اره آلومینیوم بر
 5. اره نواری

اره های برشکاری صنعتی66349063

دستگاه های نقطه جوش

نگاهی به گذشته های بسیار دور و با توجه به تجزیه و تحلیل ابزارهای کشف شده از قرون اولیه نشانگر این واقعیت است که انسان اولیه با استفاده از اصول فیزیکی که امروزه مبنای اصلی جوشکاری های مدرن را تشکیل می دهند، یعنی متصل نمودن فلزات به یکدیگر از طریق روی هم قراردادن لبه های گرم و ذوب شده و ضربه زدن چکش، مبادرت ورزیدند.

انواع دستگاه نقطه جوش :

 1. دستگاه نقطه جوش پدالی
 2. دستگاه نقطه جوش دستی
 3. دستگاه نقطه جوش تایمردار
 4. دستگاه نقطه جوش صافکاری
 5. دستگاه نقطه جوش پنوماتیک
 6. دستگاه پرس جوش

دستگاه نقطه جوش66349063

کمپرسورهای باد

کمپرسور باد به ماشینی گفته می شود که با استفاده از یک موتور الکتریکی یا موتور گازی وسیله ای را کنترل می کند که حجم هوای پیش رونده را مکیده و هر حجم هوا را در یک نقطه محدود بسته بندی می کند تا هوای با فشار بالا را به مخزن منتقل کند.هوای فشار بالا برای کنترل یک سخت افزار از مخزن جمع کننده خارج می شود.

اطلاعات کمپرسور باد

انواع کمپرسور باد :

 1. کمپرسور باد 10 لیتری کوبله
 2. کمپرسور باد 25 لیتری کوبله
 3. کمپرسور باد 50 لیتری کوبله
 4. کمپرسور باد 80 لیتری
 5. کمپرسور باد 150 لیتری
 6. کمپرسور باد 250 لیتری
 7. کمپرسور باد 350 لیتری
 8. کمپرسور باد 500 لیتری
 9. کمپرسور باد 750 لیتری
 10. کمپرسور باد 1000 لیتری

کمپرسورهای باد66349063

دریل های ستونی​

در بیشتر مواقع سوراخ کاری با دریل‌ها امکان تغییر مسیر، دقیق نبودن و مهار نشدن قطعه کاری وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکل و انجام سوراخ‌های دقیق روی میز کار دستگاه‌های نسبتا بزرگی ساخته شده که کار ایجاد حفره روی سطوح را با فشار و تمرکز بالایی انجام می‌دهد؛ نام این ابزار دریل ستونی یا به انگلیسی Drill Press است.

انواع دریل های ستونی :

 1. دریل ستونی M13
 2. دریل ستونی M16
 3. دریل ستونی M20
 4. دریل ستونی M25
 5. دریل ستونی M32
 6. دریل ستونی نیم گیربکس
 7. دریل ستونی گیربکسی
 8. دریل رادیال
 9. دریل ستونی قلاویززن

دریل های ستونی​66349063

دستگاههای نجاری

چوب از زمان های خیلی دور از اصلی ترین متریال مورد استفاده بشر در صنایع مختلف بوده‌ است. اما کار کردن با چوب ظرافت خاص خود را دارد، که بکار گرفتن آن در کمترین زمان با کیفیتی فوق العاده نیازمند ماشین آلات مخصوص به خود می‌باشد. از این رو استفاده از چوب نیازمند ماشین آلات نجاری و ساخت و توسعه انواع مختلفی از آن ها بود.

در واقع ماشین آلات صنایع چوب به مجموعه دستگاه هایی گفته می شود که برای پردازش چوب مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع ماشین ها معمولاً از موتورهای برقی تغذیه می کنند. گاهی اوقات دستگاه های مورد کاربرد در دیگر صنایع مانند فلزات، به عنوان مثال دستگاه سی ان سی، در این صنعت نیز مود استفاده قرار می گیرند.

با گذشت زمان، امکانات و قابلیت های بیشتری به ابزار آلات صنعتی مورد استفاده در صنعت چوب و نجاری افزوده شده است. که همواره تولیدکتتدگان این دستگاه های این صنعت با توجه به نیاز مشتریان خود اقدام به تولید می کنند. دنیای ماشین آلات صنایع نجاری و چوب بسیار گسترده می باشد که باعث ایجاد تنوع زیادی در دستگاهها و ابزار های این صنعت شده است.

انواع ماشین آلات نجاری :

همان‌طور که هر ماده‌ای به ابزار و ماشین آلات خاصی برای کار کردن نیاز دارد، چوب هم از این قاعده مستثنا نبوده و برای ایجاد آثاری خلاقانه و هنرمندانه در کمترین زمان و بالاترین کیفیت به ماشین آلات خاص نجاری نیاز دارد.

 1.  دم چلچله زن
 2. لبه چسبان دستی
 3. گندگی نجاری
 4. فرز نجاری
 5. سه کاره نجاری
 6. اره فلکه ای

دستگاههای نجاری66349063

دستگاه های سند بلاست

فرآیندی که به موجب آن ذرات تحت فشار هوا روی قطعات شیشه‌ای و فولادی پاشیده می‌شوند تا برای انجام کارهایی مثل رنگ کاری و حکاکی آماده شوند. تمیز کردن سطوح قطعات برای رنگ کاری و دیگر فرآیندهای مورد نظر ما از عمده ترین دلایلی است که باعث استفاده از سندبلاست شده است.

فرایند سندبلاست

 • از این فرآیند برای انجام کارهایی مثل زنگ‌زدایی، ماسه‌زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات یا صیقل دادن را استفاده می‌شود.
 • گاهی اوقات برای پاکیزه نگه داشتن انواع قالب‌های صنعتی، زبر کردن قطعات، عملیات لعاب‌کاری و تفلون کاری برای کیفیت بخشیدن و استفاده طولانی مدت از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سندبلاست همچنین در آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاری‌های صنعتی، تزئینی یا رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از دیگر موارد کاربرد سندبلاست می‌توان به حکاکی انواع نوشته و نقش‌های مختلف و برجسته‌کاری آن‌ها بر روی سطوح شیشه‌ای، چوبی، ام‌دی‌اف، کاشی، سرامیک اشاره کرد که بیشترین استفاده آنها برای انجام امور تجاری و تبلیغاتی و تزئینات دکور می‌باشد.

انواع دستگاه های سند بلاست :

 1. دیگ سندپلاست 320 کیلویی
 2. دیگ سندپلاست 220 کیلویی
 3. دیگ سندپلاست 80 کیلویی

دستگاههای سند بلاست66349063

اجزای ابزار آلات صنعتی

 • دستگاه برای سوراخ کاری صنعتی
 • دستگاه برای برشکاری صنعتی
 • دستگاه برای جوشکاری صنعتی
 • دستگاه برای زنگ زدایی صنعتی
 • دستگاه برای تامین باد صنعتی

نحوه انتخاب ابزار آلات صنعتی

انتخاب ابزار آلات صنعتی ارتباط مستقیم با نوع کاربری دارد. جهت انتخاب ابزار آلات صنعتی متناسب با نوع کاربری باید به مواردی مانند نوع فشاری کاری , جای مناسب برای نگهداری ,  بودجه مورد نظر توجه داشت برای مثال امکان استفاده از دستگاهی که سه فار است در محلی که برق سه فاز وجود ندارد ویا زمانی که شما برق سه فاز دارید و اقدام به خرید دستگاه تک فاز میکنید ( همه دستگاههای سه فاز از نوع تک فاز خود قوی تر هستند ) و برای کارهای ظریف تر مثل گارگاههای صنعتی کوچک از دستگاههای تکفاز استفاده کرد.

کاربرد ابزار آلات صنعتی

 • صنعت ساختمان
 • اماکن مسکونی
 • اماکن تجاری
 • صنعت چوب و مصنوعات چوبی
 • صنایع فلزی
 • کارخانجات و کارگاه های تولیدی
 • صنعت مونتاژ

مزایای ابزار آلات صنعتی

 • سهولت در انجام مصارف صنعتی
 • ایجاد تمام مراحل صنعتی با توجه به نوع کاربری
 • سهولت در برشکاری خاص و معمولی
 • سرعت بالا در انجام عملیات صنعتی
 • عدم فشار به نیروی اپراتور
 •  تخریب و اجرای سازه های مد نظر
 • سرعت در اجرا

نحوه استفاده از ابزار آلات صنعتی

جهت استفاده از ابزار آلات صنعتی باید دقت داشت تا نوع انتخابی دستگاه متناسب با جنس کار باشد چرا که مناسب بودن دستگاه باعث افزایش کاربری میشود و در هنگام خرید ابزار الات صنعتی با ید به این نکته توجه ویژه داشت. هنگام استفاده از ابزار الات صنعتی جهت تامین خروجی مناسب از دستگاه های مناسب استفاده شود. باید دقت داشت جهت استفاده بهتر به نگهداری تمام دستگاههای توجه ویژه ای داشته شود. به موارد ایمنی مانند پوشش مناسب و لوازم ایمنی دقت شود و در صورت استفاده از ابزار الات صنعتی جهت کار های با دقت بالا ار دو اپراتور استفاده شود.

ابزار آلات صنعتی دست دوم

تمامی ابزار الات صنعتی دارای الکترو موتور تکفاز یا الکتروموتور های  سه فاز یا برد های افزایش یا تقلیل فشار می باشند که طول عمر همه الکتروموتورهای برقی نامعلوم و ارتباط مستقیم با نحوه استفاده دارد. ضمن اینکه خود ابزار الات صنعتی دارای طول عمر مشخص می باشد و در صورت استفاده مکرراز کارای آنها کاسته میشود. از این جهت فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان به خریداران محترم توصیه می کند از خرید ابزار آلات صنعتی از افراد غیر خود داری کرده و نسبت به خرید ابزار آلات صنعتی دست دوم با توجه به نیاز و کاربری مد نظر از این فروشگاه کمک خواسته و یا از این مجموعه درخواست تامین کرده و اقدام فرمایند.

قیمت ابزار آلات صنعتی

قیمت ابزار آلات صنعتی به عوامل گوناگونی مانند نوع کاربری وتیکفاز یا سه فاز بودن و میزان توان خروجی و برند آن بستگی دارد. که در انواع مختلف با برند های متنوع و توان های متنوع در بازار موجود می باشد. از این جهت، برای دریافت مشاوره فنی و استعلام قیمت انواع دریل با کارشناسان فنی ابزار الات صنعتی در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان تماس حاصل فرمایید.