ویبراتور بتن

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع ویبراتور بتن در مدل های

 • بادی
 • برقی
 • بنزینی

توضیحاتی را در مورد این مدل دستگاه ارائه کرده که در ادامه به آن می پردازیم

ویبراتور بتن

( vibrator )

این مدل دستگاهی است که جهت خارج کردن حباب های هوا از محل بتون ریزی مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه تامین کننده نیروی محرکه شیلنگ ویبره می باشد که در انواع موتوری ( بنزینی و دیزلی ) , برقی – مکانیکی , برقی کانورتوری و ویبراتور بتن بدنه دسته بندی شود

بدنه بادی

برای لرزاندن قالب بتن ودر جایی که خطر برق گرفتگی یا آتش گرفتن وجود داشته باشد از ویبراتور بتن بدنه بادی استفاده می گردد , ویبره بادی بتن با قدرت ضربه زنی 10 گیلو گرم الی 10000 کیلو گرم موجود می باشد . ویبره قالب بتن در انواع ویبره بدنه بادی بتن ایرانی , ویبره بدنه بادی چینی , ویبره بدنه بادی بتن ترکیه ای , ویبره بدنه بادی بتن ایتالیا و … موجود است .

ویبره بادی با اتصال به پمپ باد ایجاد لرزش و ضربه به قالب یا سقف را می نماید و کاربرد فراوانی در قالب های تونل مترو وپل های هوایی دارد . ویبره قالب بتن به ویبره لرزاننده قالب نیز شهرت دارد . ویبره لرزاننده قالب یا ویبره قالب به بدنه ی  قالب بسته شده وباعث ایجاد لرزش در بتن واز بین رفتن خلل و فرج بتن می گردد .

ویبراتور بتن بدنه بادی

بدنه برقی

برای لرزاندن قالب بتن از ویبره بدنه برقی یا ویبره قالب بتن یا ویبره برقی بتن استفاده می گردد , ویبراتور بتن برقی در انواع 750 , 1000 , 1500 و 3000 دور با قدرت ضربه زنی 10 کیلوگرم الی 10000 گیلو گرم موجود می باشد , ویبره قالب بتن در انواع ویبره بدنه برقی بتن ایرانی , ویبره بدنه برقی بتن چینی , ویبره بدنه برقی بتن ترکیه ای , ویبره بدنه برقی بتن ایتالیا و … موجود است .

در ضربه زنی کم ویبره بدنه یا ویبره قالب تکفاز ودر ضربه زنی بالا ویبره بدنه یا ویبره قالب سه فاز متداول است ویبره قالب نیز شهرت دارد , ویبره لرزاننده قالب یا ویبره قالب بدنه ی قالب بسته شده و باعث ایجاد لرزش در بتن واز بین رفتن خلل و فرج بتن می گردد . از ویبره بدنه برقی بتن جهت ایجاد ضربه در قالب تونل مترو , تونل های شهری و ویبره بدنه قالب های پل های هوایی و دیوار رمپ ولوپ ها و قالب بدنه بتون سد استفاده می گردد .

ویبراتور بتن بدنه برقی

بدنه بنزینی

این نوع ویبراتورها همان گونه که اسمشان پیداست برای راه اندازی از سوخت بنزین استفاده می کنند و دور خروجی این نوع ویبراتورها حداقل 3000 دور در دقیقه و حداکثر 3600 دور در دقیقه می باشد که این دور موتور برای شلنگ ویبراتور های مکانیکی مناسب میباشد.

ویبراتورهای بنزینی بعلت داشتن وزن کم ، راه اندازی سریع ، مونتاژ راحت، تعمیر آسان و سوخت مناسب بیشترین مورد مصرف را در صنعت ساخت و ساز دارند.

ویبراتور بتن بدنه بنزینی

وسائل لوازم برای مونتاژ ویبراتور بنزینی

 1. دستگاه موتور تک سیلندر بنزینی حداقل قدرت 5 اسب بخار
 2. شاسی (فرم) ویبراتور
 3. فلنچ (گلدونی چدن یا آلومینیوم) ویبراتور
 4. دوشاخه ویبراتور ( ازجنس آهن یا چدن ) در سایز استاندارد موتور
 5. پیچ سایز هشت 4 سانت چهار عدد
 6. پیچ سایزهشت 2 سانت چهار عدد
 7. مغزی (آلن) سایزهشت 1.5 سانت یک عدد
 8. واشر تخت سایز هشت ، 4 عدد
 9. واشر فنری 8 عدد

انواع موتور ویبراتور بتن

 • گردون موتور ویبراتور بتن بنزینی
 • موتور ویبراتور بتن بنزینی ثابت
 • موتور ویبراتور بتن دیزلی
 • ویبراتور بتن بدنه بادی
 • موتور ویبراتور بتن برقی
انواع موتور ویبراتور بتن

موتور ویبراتور بتن بنزینی ثابت و گردون

در موتور ویبراتور بتن بنزینی ثابت , به شاسی متصل می باشد , این ویبراتور بتن شامل یک موتور بنزینی می باشد ودر مدل گردون نیز تنها پایه به صورت متحرک و گردون به شاسی متصل است .

این موتور می تواند موتور

 • ثابت و گردون
 • دیزلی
 • بادی و برقی
 • برقی

ژاپن باشد .

نکته :

شیلنگ ویبراتور بتن در انواع سایزها و برند های کوپاژکره , روتین چین , ایران کوب و میکاسا ژاپن موجود است .

موتور ویبراتور بتن دیزلی

ویبراتور بتن دیزلی دارای شیلنگ ویبراتور و شاسی می باشد وشیلنگ آن در انواع سایزها و برندهای مختلف موجود است . موتور ویبراتور دیزلی دارای اصطحلاک کمتر وهزینه ی سوخت پایین تر نسبت به ویبراتور بتن بنزینی می باشد .

معرفی موتور ویبراتور بتن دیزلی

یکی از موتور های ویبره ای که در پروژه های سنگین با حجم بالا کاربرد دارد موتور ویبراتور دیزلی می باشد که دارای قدرت بسیار زیاد و عمکرد قوی می باشد. این دستگاه هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ وزن نسبت به انواع دیگر از سطح بالاتری برخوردار بوده و به خاطر همین در پروژه های سنگین از آن استفاده می شود.

احتراق داخلی این دستگاه معمولا با سوخت گازوئیل صورت می گیرد که باعث شده قدرت بیشتری نسبت به نوع بنزینی تولید کند. موتور ویبراتور بتن دیزلی قابلیت اتصال به انواع شیلنگ در سایز های 1، 1.5، 2، 2.5 و 3 اینچ را دارد.

موتور ویبراتور بتن دیزلی

کاربرد موتور ویبراتور بتن دیزلی

همان طور که گفته شد موتور دیزلی در پروژه هایی با حجم سنگین و بالا کاربرد دارد دلیل آن به قدرت بالا و عملکرد قوی این وسیله برمی گردد، همچنین طول عمر مناسب این وسیله باعث می شود که در مدت زمان طولانی جوابگوی نیاز شما باشد. گرچه خوبی های موتور دیزلی بر معایب آن می چربد ولی در عین حال وزن سنگین این وسیله جابجایی آن را سخت کرده است و قیمت آن نیز نسبت به نوع بنزینی و برقی آن بیشتر می باشد. سوخت موتور دیزلی این دستگاه از گازوئیل می باشد و از استوانه احتراق بیشتری نسبت به نوع بنزینی آن برخوردار می باشد که این زمینه ایجاد قدرت بیشتر را فراهم می کند.در متن زیر اشاره ای به قیمت موتور ویبره بتن دیزلی خواهد شد.

نکات لازم در هنگام خرید موتور ویبراتوردیزلی

برای اینکه بتوانید دستگاه مورد نیاز خود را تشخیص دهید؛ نیاز است به فاکتور های مهمی  توجه کنید که غفلت از آن ها باعث هدر رفتن وقت و هزینه خریدار می شود.

 • حجم پروژه ای که در آن فعالیت دارید
 • قطر شیلنگ موتور ویبره بتن
 • سادگی جابجا کردن موتور ویبره بتن
 • نگه داری و سرویس دهی موتور ویبراتور دیزلی
 • در یک بازه زمانی مشخص حتما موتور دستگاه را چک کنید
 • نگاه به پیچ ومهره های دستگاه بیاندازید
 •  در هر 50 ساعت کاری اقدام به تعویض روغن موتور
 • شمع ها موتور را تعویض کنید
 • استفاده از قطعات نوع اورجینال و اصل

قیمت ویبراتور بتن

مشتریان محترم توجه داشته باشید که دستگاه ویبراتور بسیار تحت تاثیر نوسانات قیمت قرار گرفته اند که ویبراتور بتن نیز از این قائده مثتثنی نمی باشد. مشتریان محترم برای اطلاع از قیمت می توانید از ارتباط با فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان مطلع شوید .

نحوه ارائه دستگاه ویبراتور بتن

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در مدلهای مختلفی از این دستگاه ساختمانی فعالیت نماید. دستگاه از گذشته دارای ظاهری مشخص بوده که تا امروز هیچ تغییر ظاهری نداشته است.

موضوعی که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این است که دستگاه ویبراتور معرفی شده در این بخش بردر این قسمت اگر بخواهیم از بیشترین فروش و مصرف در بین محصولات معرفی شده اشاره نماییم .

این مجموعه توانسته است با استفاده از کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهد .