دستگاه بتونیر

فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان تامین کننده ماشین آلات ساختمانی آمادگی خود را جهت تامین انواع دستگاه بتونیر ، اعم از

 1. 120 لیتری
 2. 250 لیتری
 3. 350 لیتری
 4. 400 لیتری
 5. 500 لیتری
 6. 750 لیتری
 7. 1000 لیتری

در بازار ایران میباشد

نکته :

همچنین ارائه پیشنهادات فنی و مالی اعم از مشخصات فنی، دیتا شیت، لیست قیمت دستگاه بتونیر و همچنین خدمات پس از فروش اعم از راه اندازی واحد تخصصی تعمیرات و عیب یابی بتونیر اعلام می نماید.

دستگاه بتونیر

این محصول که با نام های مختلفی همچون

 • ملات ساز
 • خلاطه
 • میکسر بتون
 •  مخلوط کن بتن

نیز شناخته شده است مشتریان عزیز توجه داشته باشید که این دستگاه جز جدید ترین دستگاه های بتن ریزی سیار در بازار ایران میباشد و با نازلترین قیمت به خدمت مشتریان عزیز ارارئه می شود

نکته :

این دستگاه برای تولید بتن با حجم کم و متوسط، مثلا تا 30 متر مکعب در روز کاربرد بسیار دارد.

عملکرد این دستگاه مانند پیمانه کردن مصالح توسط نیروی انسانی صورت می گیرد لذا این نیرو های انسانی می بایست آموزش کافی را در این زمینه ببینند. البته درهنگام کار با دستگاه بتونیر باید از مخلوط کردن بیش از حد مصالح پرهیز شود، زیرا باعث آب اندازی بتن می گردد.

مزایای استفاده از دستگاه بتونیر

جلوگیری از هدر رفتن زمان

دستگاه ملات ساز یا بتونیر قابلیت جابجایی دلرد که برای بتن ریزی در فضاهای مختلف، لازم به ساخت بتن جدید نیست. این ویژگی باعث صرفه جویی زمان می شود.

صرفه جویی در هزینه

برای ساخت بتن در دستگاه بتونیر به افراد زیادی احتیاج نیست و با استفاده از دستگاه مناسب، هزینه ها کاهش می یابد.  بتن ساخته شده توسط بتونیر، کیفیت بالاتری نسبت به روش مخلوط کردن دستی دارد.

مشخصات فنی دستگاه بتونیر (خلاطه یا میکسر بتن)

این محصول که به آن ملات ساز، خلاطه و میکسر بتن نیز گفته می شود، با ظرفیت های متنوع از 120 تا 1000 لیتر به مشتریان ارائه می گردد. بارگیری مصالح در میکسر بتن به دو صورت دستی و یا توسط باکت هیدرولیکی صورت می پذیرد. از جمله کاربری های آن می توان به مواردی همچون استفاده در صنایع ساختمانی و راه سازی اشاره نمود.

مشخصات فنی دستگاه بتونیر (خلاطه یا میکسر بتن)66349063

دستگاه بتونیر 120 لیتری

کوچک ترین سایز قابل تولید دستگاه بتونیر کوچک 120 لیتری آزمایشگاهی می باشد که جهت کار در ظرفیت کوچک، حجم پایین و کار های آزمایشگاهی از آن استفاده می شود. از موارد اصلی کاربرد میکسر بتن 120 لیتری می توان آزمایشگاه های بتن، کاشی کاری، نما کاری و غیره را نام برد. این میکسر بتن دارای 2 چرخ فوقانی جهت حمل و نقل آسان می باشند.

دستگاه بتونیر 120 لیتری66349063

ویژگی دستگاه بتونیر 120 لیتری

 • حمل و نقل آسان و راحت
 • دو چرخ فرقونی

مشخصات فنی 

حجم بتونیر 120  لیتر
ظرفیت مفید بارگیری دیگ 90  لیتر
سرعت گردش دیگ 15
نوع موتور گرداننده برق، دیزل، بزنینی
قدرت موتور گرداننده 3- تا 5 +
مکانیزم گردش دیگ دنده کمر
مکانیزم بارگیری مصالح دستی
مکانیزم تخلیه مصالح دستی
نحوه انتقال و جابجایی دستگاه دارای دو چرخ

دستگاه بتونیر 350 لیتری

مدل 350 لیتری پرکاربردترین سایز بتونیرها برای عملیات ساخت بتن در ساختمان ها به شمار می آیند که دارای دو چرخ پیکانی برای حمل و نقل مناسب و راحت می باشند. ورق دیگ به کار رفته در این بتونیرها 5 میلیمتر و جهت جابجایی راحت دارای مالبند و قابلیت یدک کش در محدوده کارگاه می باشند.

دستگاه بتونیر 350 لیتری با نام های میکسر بتن 250 لیتری و میکسر بتن 300 هم شناخته می شود و این اسم ها به دلیل بارگیری مفید این محصول می باشند و به این دلیل که نمی توان دیگ را به طول کامل و لبریز پر کرد و اندازه بارگیری مفید تا 250 لیتر می باشد.

دستگاه بتونیر 350 لیتری66349063

ویژگی دستگاه بتونیر 350 لیتری

 • فرمان تخلیه معمولی و فرمان گیربکسی
 • چهار چرخ پیکانی
 • ورق دیگ 3 میلی متری

مشخصات فنی 

حجم بتونیر 350 لیتر
ظرفیت مفید بارگیری 250 لیتر
سرعت گردش دیگ 15 دور در دقیقه
نوع موتور گرداننده برقی، دیزل، گازوییلی
قدرت موتور گرداننده 3- تا 5+
مکانیزم گردش دیگ دنده کمر / دنده ریز
مکانیزم بارگیری مصالح دستی
مکانیزم تخلیه مصالح فرمان گیربکسی
نحوه انتقال و جابجایی دستگاه  دوچرخ و چهار چرخ

دستگاه بتونیر 500 لیتری

دستگاه بتونیر 500 لیتری باکت دار (پیمانه دار) بوده و در دو نوع میکسر بتن 500 لیتری گازوییلی و میکسر بتن 500 لیتری برقی ارائه می گردد و بازده آن ها در هر بارگیری حدود 450 لیتر می باشد. همچنین بارگیری مصالح در آنها توسط باکت هیدرولیکی نصب شده روی دستگاه انجام می گیرد و مجهز به مالبند نیز می باشند.

دستگاه بتونیر 500 لیتری

ویژگی دستگاه بتونیر 500 لیتری

 1. فرمان تخلیه معمولی و گیربکسی
 2. سیستم قفل فرمان پدالی
 3. چهار چرخ پیکانی
 4. دنده دور دیگ یک تکه چدنی
 5. سیستم انتقال قدرت تسمه پروانه ای
 6. دارای گیربکس دور کم

مشخصات فنی

ظرفیت 500 لیتر
ظرفیت مفید 450 لیتر
سرعت گردش 14 دور بر دقیقه
نوع موتور برقی / دیزلی
قدرت موتور +10
مکانیزم گردش دنده بر روی کمر
مکانیزم بارگیری دستی / دیگ هیدرولیک
مکانیزم تخلیه گیربکسی
نحوه انتقال و جابجایی چهار چرخ

دستگاه بتونیر 500 لیتری نیمه هیدرولیک

 1. فرمان تخلیه دستی و گیربکسی
 2. سیستم انتقال قدرت زنجیری
 3. نیمه هیدرولیک
 4. چهار چرخ پیکانی
 5. دنده دور دیگ یک تکه
 6. پمپ و شیر هیدرولیک جک دار و پیمانه دار
 7. گیربکس

دستگاه بتونیر 750 لیتری

دستگاه بتونیر 750 لیتری، میکسر بتن باکت دار (پیمانه دار) دارای ظرفیت بالا بوده و در دو نوع 750 لیتری برقی و 750 دیزلی ارائه می گردد. برای جابجایی دستگاه دارای چهار چرخ پیکانی و مالبند بوده و بارگیری مصالح توسط باکت هیدرولیکی نصب شده روی دستگاه حاصل می گردد. همچنین میکسر بتن 750 لیتری مجهز به تجهیزاتی همچون جک، پمپ، شیر هیدرولیک و تانک آب می باشد.

دستگاه بتونیر 750 لیتری66702315

ویژگی دستگاه بتونیر 750 لیتری

 1. غلطکی
 2. چهار چرخ پیکانی
 3. 4 عدد غلطک لاستیکی
 4. سیستم برقی
 5. دارای تابلو برق
 6. جک دار و باکت دار
 7. شیر هیدرولیک و پمپ هیدرولیک
 8. در سیستم دیزلی دارای هیدروموتور بوده و دارای تانک آب نیز است

دستگاه بتونیر 1000 لیتری

نوع 1000 لیتری، بتونیر باکت دار (پیمانه دار) و دارای ظرفیت بالا بوده و دو نوع میکسر بتن 1000 لیتری برقی و میکسر بتن 1000 لیتری دیزلی برقی ارائه می گردد. برای جابجایی، دستگاه دارای چهار چرخ پیکانی و مالبند بوده و بارگیری مصالح توسط باکت هیدرولیکی نصب شده روی دستگاه انجام می گیرد. همچنین نوع 1000 لیتری مجهز به تجهیزاتی هم چون جک، پمپ، شیر هیدرولیک بوده و دارای تانک آب نیز می باشد.

دستگاه بتونیر 1000 لیتری 66702315

ویژگی دستگاه بتونیر 1000 لیتری

 1. چهار چرخ جیپی
 2. 4 عدد غلطک لاستیکی
 3. سیستم برقی دارای تابلو برق
 4. سیستم دیزلی دارای هیدروموتور
 5.  باکت دار
 6. دارای پمپ و شیر هیدرولیک

دستگاه بتونیر چیست؟

جهت تولید بتن در مقادیر پایین و حجم کم به دستگاهی نیاز است که نام آن بتونیر یا مخلوط کن بتن می باشد. بتونیر امکان ساخت بتن در مقادیر متوسط در روز را فراهم می سازد. در حقیقت میکسر بتن یا مخلوط کن بتن را دستگاهی گویند که سیمان، شن، ماسه و آب را به صورت همگن ترکیب و مخلوط می کند تا بتن حاصل گردد.

نکته :

پیمانه کردن مصالح در دستگاه های با حجم مخزن پایین توسط اپراتور انجام می شود به همین منظور باید آموزش های کافی در تعیین مقادیر به آن ها داده شود. ترتیب افزودن مواد تشکیل دنده بتن در دستگاه نیز نقشی اساسی در یکنواختی و همگن بودن بتن ایجاد می نماید و جزو مواردی می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. در دستگاه های با ظرفیت بالا از باکت هیدرولیکی برای بارگیری مصالح استفاده می گردد. جابجایی و حرکت دستگاه میکسر بتن نیز توسط دو چرخ یا چهار چرخ انجام می گیرد.

موتور دستگاه بتونیر

اصولا موتور های بتونیر در دو نوع تک فاز و سه فاز به مشتریان ارائه گردیده و بسته به سوخت مصرفی به انواع زیر تقسیم بندی می گردند :

دیزلی

بتونیر دیزلی با استفاده از موتور هایی با سوخت گازوئیل با قدرت بیش از 6 اسب بخار به بالا ارائه می گردد که با انواع برند های مختلف که معروف ترین آنها

 1. موتور مارگو
 2. موتور لیستر
 3. موتور کوپ
 4. موتور کاما

وسایر موتور های دیگر کوپل می گردد.

بنزینی

دستگاه بتونیر بنزینی که به وسیله موتور های سوختی بنزینی کار می کند و با موتور هایی با قدرت بیشتر از 5 اسب بخار در برند های مختلف که به نام های

 1. موتور هوندا
 2. موتور روبین
 3. موتور راتو
 4. موتور لانسین

و سایر برند ها ارائه می گردد.

برقی

دستگاه بتونیر برقی به دو دسته تک فاز و 3 فاز تقسیم می شود که در میکسر بتن تک فاز و میکسر بتن سه فاز از الکتروموتور یا دینام با قدرت بیش از دو اسب بخار کوپل و در برند های

 1. موتور موتوژن
 2. الکتروموتور الکتروژن،
 3. دینام چینی
 4. الکتروموتور الکو

با دور های RPM 1500 می باشد که اغلب الکتروموتور ها از سوی کارخانه سازنده شامل ضمانت فنی می گردد.

ویژگی های دستگاه بتونیر

فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان از سال 1372 در زمینه تامین ماشین آلات ساختمانی، بهترین میکسر بتن را با ویژگی های بسیار بالا به شما عزیزان ارائه نموده است که افتخار این را دارد که کماکان در این مورد پیش رو و خدمات رسان به مشتریان عزیز میباشد به همین دلیل توضیحاتی هرچند کوچک را به خدمت مشتریان عزیز ارائه کرده که در ادامه به آن میپردازیم .

 1. موتور دستگاه، قدرت لازم برای چرخش دیگ را دارد.
 2. جهت جلوگیری از سایش و سوراخ شدن، ورق دیگ از ضخامت مناسب ساخته شده است.
 3. دنده های بکار رفته در دستگاه از جنس مناسب برخوردار می باشد تا شکستگی دائم رخ ندهد.

اجزا دستگاه بتونیر

 • شاسی حرکت دهنده
 • دیگ
 • موتور
 • گیربکس

شاسی

قسمت اصلی تشکیل دهنده دستگاه میکسر بتن، شاسی می باشد که قسمت های دیگر اعم از دیگ، موتور، گیربکس و غیره بر روی آن سوار می شوند. در این دستگاه معمولا از شاسی های ایرانی استفاده می گردد.

دیگ

ظرفیت دستگاه بر اساس ظرفیت دیگ آن ها تعیین می گردد. دیگ های مورد استفاده از ظرفیت 120 تا 2000 لیتری موجود می باشند.

نکته:

در بتونیر ها باید از اضافه بار کردن مخلوط به دستگاه پرهیز نمود، مخصوصا در مورد سنگ دانه های بسیار سنگین باید حجم محموله را تا حدود 50% ظرفیت اسمی دستگاه کاهش داد.

موتور

هر دستگاه دارای یک موتور بوده که وظیفه آن چرخاندن دیگ (جام) در دستگاه می باشد. موتور های مورد استفاده در دستگاه با توجه به ظرفیت دستگاه و میزان دسترسی به برق می تواند برقی، بنزینی و یا دیزل باشد و قدرت آن بر اساس ظرفیت دیگ از 2 تا 20 اسب بخار متغیر است. همچنین سرعت گردش دیگ از 13 تا 17 دور بر دقیقه متغیر بوده بدین ترتیب که در بتونیر با حجم بیشتر سرعت دیگ کاهش پیدا می کند

برند های موتور دستگاه بتونیر

 1. موتور هوندا
 2. موتور روبین
 3. موتور کاما
 4. موتور راتو
 5. موتور چينی
 6. موتوژن

نحوه ارائه دستگاه بتونیر

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در مدلهای مختلفی از دستگاه بتونیر فعالیت نماید. دستگاه بتونیر از گذشته دارای ظاهری مشخص بوده که تا امروز هیچ تغییر ظاهری نداشته است  .

موضوعی که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این است که دستگاه بتونیر معرفی شده در این بخش برای مصارف بتن کاری معمولی و یا بتن های مصلح و ایجاد بافت سازی در بتن استفاده میشود

در این قسمت اگر بخواهیم از بیشترین فروش و مصرف در بین محصولات معرفی شده اشاره نماییم . دستگاه بتونیر را می توان نام برد که این موضوع در بین خریداران بسیار رواج داشته است و توانسته مشتریان بسیاری را به خود جلب نمایند.

برای خرید دستگاه بتونیر و دریافت قیمت مناسب می توانید کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهید .