کپسول گاز 40 لیتری

کپسول گاز 40 لیتری

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده کپسول گاز 40 لیتری توضیحاتی را در مورد کاربرد این کپسول صنعتی و آزمایشگاهی ارائه کرده که در ادامه به آن میپردازیم

مقدمه :

کپسول گاز 40 لیتری بزرگترین سایز معمول سیلندرهای صنعتی و شاید بتوان گفت که پر مصرف ترین آن هاست. سیلندرهای 40 لیتری اغلب از آلیاژهای فولاد ساخته شده و در رنگ های مختلفی که هر کدام مخصوص به یک گاز است ذخیره می شوند. کپسول گاز40 لیتری فولادی مقاومت بسیار خوبی در فشارهای بالای انواع گازها از خود نشان می دهد. لازم به ذکر است که کپسول های 40 لیتری اغلب در دو نوع کوتاه و بلند عرضه می شود که نوع بلند آن متداول تر است.

کپسول گاز 40 لیتری

کاربرد :

  • از مهمترین کاربرد های سیلندر یا کپسول گاز 40 لیتری می توان به استفاده آنها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد.
  • یکی دیگر از مصارف سیلندر یا کپسول گاز 40 لیتری ، قابلیت (سری کردن )پالت کردن آنها و استفاده در کارخانه ها جهت نگهداری و ذخیره گازهای مختلف می باشد.
  • از کپسول گاز 40 لیتری می توان جهت شارژ گاز اکسیژن، برای تنفس بیماران در بیمارستان ها و درمانگاه ها و سایر مراکز پزشکی استفاده کرد.
  • از کپسول گاز 40 لیتری نیز در صافکاری|ساختمان سازی|تولیدات صنعتی و … استفاده می شود.

 کپسول گاز 40 لیتری 

اصول ایمنی در نگهداری و حمل و نقل :

  1. از پرت کردن و افتادن کپسول گاز40 لیتری از ارتفاع بر بروی زمین جلوگیری شود.
  2. مراقب باشید در زمان حمل و نقل کپسول گاز40 لیتری به شیر یا والو آن ضربه شدید وارد نشود.
  3. شیر کپسول گاز40 لیتری زمانیکه با هر گازی شارژ شده است باز نماند.
  4. از وارد شدن ضربه شدید به بدنه کپسول گاز40 لیتری بوسیله اجسامی که دارای سطح تیز و یا برنده هستند جلوگیری شود.
  5. در هنگام حمل با وسیله نقلیه در جای خود محکم شود تا از پرت شدن به طرفین در هنگام رانندگی جلوگیری شود.
  6. به هیچ وجه کپسول گاز40 لیتری را زمانیکه بدنه آن ازحالت استاندارد به علت ضربه خارج شده است یا بر اثر برخورد اجسام نوک تیز اسیب دیده است دوباره شارژ گاز نکنید.

کپسول گاز 40 لیتری

فشار  :

کپسول گاز 40 لیتری مهم ترین کپسول اکسیژن صنعتی و پزشکی است است. البته گاهی در مراکز صنعتی کپسول های گاز 50 لیتری هم استفاده می شود. بعد از کپسول گاز 10 لیتری کپسول گاز 40 لیتری بیشترین کاربرد را دارد. جنس کپسول گاز 40 لیتری از کربن فولاد است و متوسط ضخامت دیواره کپسول ۵,۷ میلی متر است. استحکام تسلیم آن نزدیک به ۳۰۰ بار است در حالی که فشار کاری معمول بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ بار می باشد.

کپسول گاز 40 لیتری

رنگ بندی  :

کپسول گاز 40 لیتری پزشکی به رنگ سفید است. اما سیلندر اکسیژن صنعتی آن به رنگ سیاه عرضه می شود. اما هر دو کپسول در سایر مشخصات کاملا یکسان هستند. همان طور که  توضیح داده شده یکی از کاربردهای مهم کپسول اکسیژن در صنعت جوش و برش است که کپسول اکسیژن جوشکاری نیز اغلب 40 لیتری است. همچنین کپسول گاز 40  لیتری کاربردهای زیادی هم در بیمارستان ها جهت تنفس بیماران دارد. با اینکه اندازه و وزن این کپسول ها زیاد است اما به دلیل حجم گاز بیشتری که در خود جای می دهد بیشتر برای کاربردهای ثابت مورد استقبال قرار می گیرد

کپسول گاز 40 لیتری 

مشخصات فنی :

فشار کاری کپسول 150 و 200 بار
فشار آزمون کپسول 250 و 300 بار
استاندارد کپسول ISO8909
وزن کپسول 40 تا 50 کیلو گرم
استاندارد شیر DIN6 , BS3
نوع جنس کپسول لوله و پلیت
تست دورهای کپسول 5 سال یکبار
ضخامت بدنه سیلندر 5.8 میلیمتر

کپسول گاز 40 لیتری 

کپسول های گاز 40 لیتری بیشترین کاربرد را در ذخیره گاز اکسیژن و  گاز نیتروژن , گاز CO2 و غیره دارند. جهت خرید کپسول گاز 40 لیتری به صورت عمده و خرده و اطلاع از قیمت با فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان تماس حاصل فرمائید .

 

 

Scroll to Top