علت استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

علت استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

همانگونه که گفته شد گاز آرگون کاربردهای بسیار زیادی را دارد. از مهمترین کاربردهای گاز آرگون می توان به پر نمودن حباب های موجود در لامپ، جوشکاری، در پزشکی و پر نمودن حباب های موجود در پنجره های دو جداره اشاره کرد. اکنون به بررسی علت استفاده از گاز آرگون در پنجره های دوجداره می پردازیم. گاز آرگون چگالی بیشتری نسبت به هوا دارد. به همین دلیل محبوس شدن آن در وسط شیشه های دوجداره بازدهی عایق بیشتری دارد. گاز آرگون، دمای شیشه را نزدیک به دمای اتاق می کند ومانع از جریان یافتن هوای همرفتی در اثر اختلاف دما می شود.

علت استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

گاز خلع در پنجره دو جداره

امروزه تقریباً تمامی انواع پنجره upvc از نوع دو جداره تهیه می شوند.

دلیل استفاده از پنجره دو جداره، عایق بندی مناسب صدایی و گرمایی است.

معمولاً بین شیشه های پنجره دو جداره از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی خیلی کمی داشته باشد.

هوای معمولی دارای رسانایی حرارتی بسیار پایین است اما پر کردن فاصله دو شیشه دو جداره با گازی با رسانایی کمتر از هوا، مانند آرگون، سطح عایق بندی حرارتی شیشه دو جداره را بالا می برد.

علت استفاده از گاز آرگون در پنجره دو جداره

مزایای استفاده 

استفاده از آرگون در پنجره های دو جداره دارای مزایای بسیار زیادی است.

آرگون گازی نجیب است. بدین معنی که با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد.

آرگون، گازی بدون بو، مزه و غیر آتش زا است. آرگون علاوه بر کاهش رسانایی گرمایی بین دو شیشه پنجره دو جداره، با کمتر کردن مقدار همرفت در فضای دو شیشه از اتلاف گرمایی بیشتر جلوگیری می کند.

قیمت و کیفیت 

علاوه بر این تهیه آرگون آسان و ارزان است. بنابراین می توان به صورت گسترده و صنعتی از آن استفاده کرد. به صورت یک قانون عمومی می دانیم که غلظت گاز درون پنجره دو جداره باید بیش از ۹۰ درصد باشد. در طول زمان این غلظت کم می شود.

مقدار کم شدن این غلظت چیزی حدود ۰٫۵ تا ۱ درصد است.

کیفیت پنجره دو جداره ای که از آرگون پر شده باشد تا زمانی که غلظت گاز آرگون به ۷۵ درصد نرسد تغییری نخواهد کرد. بنابراین پنجره دوجداره ای که با گاز آرگون پر شده باشد حداقل ۲۰ سال رسانایی عالی خواهد داشت.

گاز قابل ترکیب

گاز کریپتون نیز گازی است که برای استفاده در پنجره های چند جداره مناسب است.

با توجه به اینکه کریپتون در فاصله های کوچک کمتر از ۸ میلیمتر بهتر عمل می کند، در پنجره های سه جداره و چهار جداره بیشتر استفاده می شود. کریپتون حدود ۲۰۰ برابر از آرگون گرانتر است، بنابراین استفاده از آن در پنجره های دو جداره معمولی دارای صرفه اقتصادی نیست. برای بیشتر کردن مقدار عایق بندی صدایی می توان از گازهای دیگر (مانند هگزافلورید گوگرد ، دی اکسید کربن ) اما استفاده از این گازها در عایق بندی گرمایی تأثیر منفی دارد.

فروش و شارژ گاز مخصوص پنجره دوجداره

گاز آرگون وارداتی با خلوص 99.9999%  ،99.999% است. معمولا در سیلندر 50 لیتری و با فشار 200- 180 بار به همراه سرتیفیکیت شرکت تولید کننده عرضه میشود.

گاز آرگون داخلی با خلوص 99.999% ، 99.99% می باشد.

گاز آرگون معمولا در

  • کپسول گاز آرگون 5 لیتری 
  • کپسول گاز آرگون 10 لیتری 
  • کپسول گاز آرگون 20 لیتری 
  • کپسول گاز آرگون 40 لیتری 
  • کپسول گاز آرگون 50 لیتری 

عرضه میشوند.

محصولات مرتبط به انتقال گاز آرگون به پنجره دو جداره

برای استفاده از این گاز نیاز به برخی از تجهیزات خواهید داشت.

در این بخش به آنان اشاره خواهیم نمود و همچنین شما می توانید با کلیک بروی هر کدام به مشاهده محصول مورد نظر هدایت شوید.

  1. مانومتر آرگون
  2. مانومتر فلومتردار
  3. کپسول آرگون

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش خرید گاز با دفتر شرکت تماس بگیرید . 

همچنین بخوانید

آرگون دارای قیمت شارژ پایین و بعد از گاز اکسیژن از رایجترین گازهاست. کپسول 40 لیتری آرگون بیشترین مصرف در بین سایزهای کپسول موجود در بازار می باشد.  گاز آرگون بیشتری در صنعت جهت جوشکاری استفاده میشود. دستگاه جوش تیگ جهت استفاده و کارکرد از این گاز جهت حفاظت استفاده می نماید. آرگون با علامت اختصاری […]

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده کپسول گاز آرگون 40 لیتری باگرید 4 , گرید 5 و گرید 6 در بازار ایران میباشد که در ادامه توضیحاتی را در مورد این گاز صنعتی و آزمایشگاهی ارائه خواهیم داد. سیلندر گاز آرگون 40 لیتری برای تامین گاز فوق العاده بی خطر و بدون واکنش با هر گونه عنصر دیگر، عمدتاً […]

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده کپسول گاز آرگون 20 لیتری باگرید 4 , گرید 5 و گرید 6 در بازار ایران میباشد که در ادامه توضیحاتی را در مورد این گاز صنعتی و آزمایشگاهی ارائه خواهیم داد سیلندر گاز آرگون 20 لیتری از گازهای پرکاربرد در صنایع مختلف صنعنی و آزمایشگاهی می باشد. این گاز در حال حاضر […]

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده کپسول گاز آرگون 10 لیتری باگرید 4 , گرید 5 و گرید 6 در بازار ایران میباشد. سیلندر گاز آرگون 10 لیتری سیلندر گاز آرگون 10 لیتری از گازهای پرکاربرد در صنایع مختلف صنعنی و آزمایشگاهی می باشد. این گاز در حال حاضر به دو صورت گاز تولید داخل و وارداتی در حجم های […]

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید