ویبراتور

ویبراتور بتن

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده انواع ویبراتور بتن در مرحله اول توضیحاتی را در مورد این مدل دستگاه ارائه کرده که در ادامه به آن می پردازیم

ویبراتور ( vibrator ) چیست  :

این مدل دستگاهی است که جهت خارج کردن حباب های هوا از محل بتون ریزی مورد استفاده قرار می گیرد . ویبراتور بتن تامین کننده نیروی محرکه شیلنگ ویبره می باشد که در انواع موتوری ( بنزینی و دیزلی ) , برقی - مکانیکی , برقی کانورتوری و ویبراتور بتن بدنه دسته بندی شود

ویبره بدنه بادی بتن :     

برای لرزاندن قالب بتن ودر جایی که خطر برق گرفتگی یا آتش گرفتن وجود داشته باشد از ویبراتور بتن بدنه بادی استفاده می گردد , ویبره بادی بتن با قدرت ضربه زنی 10 گیلو گرم الی 10000 کیلو گرم موجود می باشد . ویبره قالب بتن در انواع ویبره بدنه بادی بتن ایرانی , ویبره بدنه بادی چینی , ویبره بدنه بادی بتن ترکیه ای , ویبره بدنه بادی بتن ایتالیا و ... موجود است . ویبره بادی با اتصال به پمپ باد ایجاد لرزش و ضربه به قالب یا سقف را می نماید و کاربرد فراوانی در قالب های تونل مترو وپل های هوایی دارد . ویبره قالب بتن به ویبره لرزاننده قالب نیز شهرت دارد . ویبره لرزاننده قالب یا ویبره قالب به بدنه ی  قالب بسته شده وباعث ایجاد لرزش در بتن واز بین رفتن خلل و فرج بتن می گردد .

ویبره بدنه بادی بتن :

 

 

 

 

 

 

ویبراتور بتن بدنه برقی :

برای لرزاندن قالب بتن از ویبره بدنه برقی یا ویبره قالب بتن یا ویبره برقی بتن استفاده می گردد , ویبراتور بتن برقی در انواع 750 , 1000 , 1500 و 3000 دور با قدرت ضربه زنی 10 کیلوگرم الی 10000 گیلو گرم موجود می باشد , ویبره قالب بتن در انواع ویبره بدنه برقی بتن ایرانی , ویبره بدنه برقی بتن چینی , ویبره بدنه برقی بتن ترکیه ای , ویبره بدنه برقی بتن ایتالیا و ... موجود است . در ضربه زنی کم ویبره بدنه یا ویبره قالب تکفاز ودر ضربه زنی بالا ویبره بدنه یا ویبره قالب سه فاز متداول است ویبره قالب نیز شهرت دارد , ویبره لرزاننده قالب یا ویبره قالب بدنه ی قالب بسته شده و باعث ایجاد لرزش در بتن واز بین رفتن خلل و فرج بتن می گردد . از ویبره بدنه برقی بتن جهت ایجاد ضربه در قالب تونل مترو , تونل های شهری و ویبره بدنه قالب های پل های هوایی و دیوار رمپ ولوپ ها و قالب بدنه بتون سد استفاده می گردد .

تصویرویبراتور بتن بدنه برقی :

 

 

 

 

 

 

ویبراتور بدنه بنزینی :
این نوع ویبراتورها همان گونه که اسمشان پیداست برای راه اندازی از سوخت بنزین استفاده می کنند و دور خروجی این نوع ویبراتورها حداقل 3000 دور در دقیقه و حداکثر 3600 دور در دقیقه می باشد که این دور موتور برای شلنگ ویبراتور های مکانیکی مناسب میباشد. ویبراتورهای بنزینی بعلت داشتن وزن کم ، راه اندازی سریع ، مونتاژ راحت، تعمیر آسان و سوخت مناسب بیشترین مورد مصرف را در صنعت ساخت و ساز دارند.

تصویر ویبراتور بنزینی :

 

 

 

 

 

 

وسائل لوازم برای مونتاژ ویبراتور بنزینی :

  1. دستگاه موتور تک سیلندر بنزینی حداقل قدرت 5 اسب بخار
  2. شاسی (فرم) ویبراتور
  3. فلنچ (گلدونی چدن یا آلومینیوم) ویبراتور
  4. دوشاخه ویبراتور ( ازجنس آهن یا چدن ) در سایز استاندارد موتور
  5. پیچ سایز هشت 4 سانت چهار عدد
  6. پیچ سایزهشت 2 سانت چهار عدد
  7. مغزی (آلن) سایزهشت 1.5 سانت یک عدد
  8. واشر تخت سایز هشت ، 4 عدد
  9. واشر فنری 8 عدد

انواع موتور ویبرا تور :

  گردون موتور ویبراتور بنزینی

 

 

 

 

 

موتور ویبراتور بنزینی ثابت   

 

 

 

 

 

 

 

موتور ویبراتور بتن دیزلی                                     

 

 

 

 

 

 

 

ویبره بتن بدنه بادی  

 

 

 

 

موتور ویبره برقی

 

 

 

 

موتور ویبراتور بتن بنزینی ثابت و گردون :

در متور ویبراتور بنزینی ثابت , به شاسی متصل می باشد , این ویبراتور بتن شامل یک موتور بنزینی می باشد ودر مدل گردون نیز تنها پایه به صورت متحرک و گردون به شاسی متصل است . این موتور می تواند موتور ویبره روبین چین , تایلند , موتور روبین ژاپن باشد . این موتور دارای شیلنگ ویبراتور بتن نیز می باشد و شیلنگ ویبره بتن در انواع سایزها و برند های کوپاژکره , روتین چین , ایران کوب و میکاسا ژاپن موجود می باشد .

موتور ویبراتور بتن دیزلی :

این مدل دارای شیلنگ ویبراتور وشاسی می باشد وشیلنگ آن در انواع سایزها و برندهای مختلف موجود است . موتور ویبراتور دیزلی دارای اصطحلاک کمتر وهزینه ی سوخت پایین تر نسبت به ویبراتور بتن بنزینی می باشد .

Scroll to Top