چرخ حلبی سازی

چرخ حلبی سازی

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده و تولید کننده  دستگاه های چرخ حلبی سازی دستی و برقی در ایران می باشد لازم به ذکر است که این مجموعه برای خرید بهتر مشتریان عزیز مواردی  را در رابطه با این دستگاه به اختصار توضیح داده است که در مطالب زیر به آن می پردازیم 

کاربرد دستگاه چرخ حلبی سازی :

به کمک این دستگاه می توان در دیواره ظروف تو خالی ویا لوله ها و همچنین سطح ورقها , فرمهائی به منظور افزایش مقاومت در مقابل خمش , ایجاد اتصال و جلوگیری از آسیب به دست ایجاد کرد . این ماشین دارای دو محور موازی می باشد که در پیشانی هر یک از آنها می توان قالبهای مدوری را بسته وبا هدایت ورق از بین آنها فرم لازم را در قطعه مورد نظر ایجاد نمود . لازم بذکر است که با بستن تیغه های مدوری ( مشابه قیچی گرد بر ) می توان برش های مستقیم را نیز با آنها انجام داد . حرکت گردشی این دستگاه ها بوسیله دست و یا با استفاده از الکترو موتور تآمین می گردد . ولی در هر حال بایستی قالبها با سرعت مساوی ودر جهت عکس یک دیگر حرکت نمایند , تا بتوانند ورق را به سمت جلو هدایت نمایند . کارهائی که می توان با دستگاه چرخ حلبی سازی می توان انجام داد متنوع می باشند , که از مهمترین آنها می توان مفتول پیچ کردن , رخ انداختن , فرنگی پیچ کردن و لبه زدن ( خم کردن لبه با عرض کم ) را نام برد .

 

انواع لقمه چرخ حلبی سازی وکارایی آن به صورت زیر میباشد :

  • مفتول پیچ کردن : برای آنکه لبه ظروف به دست آسیب نزده وعلاوه بر شکل ظاهری بهتر , دارای مقاومت بیشتری نیز در مقابل تغییر فرم باشند  ,  لبه آنها را لوله کرده و چنانچه بخواهند مقاومت آنه را باز هم افزایش دهند , در داخل آن از مفتول نیز استفاده می کنند . این عمل را در اصطلاح ورقکاری و حلبی سازی مفتول پیچ کردن گویند .
  • رخ انداختن : ایجاد فرورفتگی قوس دار در دیواره ظروف ویا سطح ورقها رارخ انداختن نامیده واز آن بمنظور افزایش مقاومت در مقابل تغییر فرم وخمش ,  سود می برند این عمل را می توان بکمک چرخ حلبی سازی ویا بوسیله سندان وچکش مخصوصی که به ابزارهای ورقکاری تعلق دارند نیز انجام داد .
  • لبه زدن : برای ایجاد مقاومت در لبه قطعات واتصال آنها به یکدیگر , گاهی اوقات لبه ورق را به مقدار مورد لزوم خم می کنند . این عمل را لبه زدن نامیده وممکن است که با استفاده از چرخ حلبی سازی ویا به وسیله دست وبا کمک چکش و قالب های زیر سری انجام گیرد . لازم بذکر است که برای این منظور ماشینهای خاصی بنام ماشینهای لبه زنی وجود دارند .
  • فرنگی پیچ کردن : خمکاری لبه های ورق , داخل یکدیگر قرار دادن و کوبیدن آنها بمنظوراتصال فرنگی پیچ کردن گویند . این عمل برای اتصال ورقهای فولادی تا ضخامت 1/5 میلیمتر مناسب می باشد . از این اتصال که برحسب نوع و مورد استفاده برای انواع گوناگون می باشد , برای اتصال گوشه کانالها , بدنه لوله ها , کف وبدنه ظروف ( منبع نفت , سطل آب , قوطی کنسرو وغیره ) ونظایر آنها استفاده می سود . برای ایجاد خم های مربوط به این اتصال می توان از چرخ حلبی سازی در طی مراحل مختلف و همچنین از دستگاه های مخصوص که به همین منظور ساخته شده اند استفاده نمود .  

 

Scroll to Top