رگلاتور گلور سوئیس

رگلاتورگلورسوئیس

 

 

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده انواع رگلاتور های صنعتی و آزمایشگاهی در مرحله اول توضیحاتی را در مورد انواع رگلاتورهای گلور برای خرید بهتر مشتریان  ارائه کرده ودر ادامه بطور کلی به آن می پردازیم

اطلاعات فنی در مورد رگلاتور گلور سوئیس :

وظیفه اصلی رگلاتورها در سیستم , کاهش دادن فشار گاز سیلندر یا گاز لوله به به حد قابل استفاده می باشد . این فشار به حدی کاهش می یابد که دستگاه گازی بتواند به خوبی ودر حد ایمن از آن استفاده نماید . رگلاتور گلور سوئیس وسیله کنترل جریان گاز نیستند و فقط فشار گاز ورودی به سیستم را کنترل می کنند . به دلیل اینکه خطرات زیادی در رابطه با استفاده از گازهای خاص وجود دارد ( بسته به نوع گاز ,  وسیله گازی و نوع استفاده از گاز ) لازم است که تمهیدات و احتیاطات ویژه ای برای تامین امنیت در استفاده از گازهایی با فشار بالا صورت گیرد . قبل از هر گونه استفاده از رگلاتور گلور سوئیس ,  در صورتی که با کاربرد و طریقه استفاده از آنها آشنایی ندارید  , با متخصصین مشورت نمایید . علاوه بر موارد ایمنی که در کار می باشد کاربران محترم باید کاربرد برای موارد خاص را از منابع مناسب تهیه نمایند . هر گز از رگلاتور ها برای گازهایی عیر از گازهایی که برای آنه طراحی و ساخته شده اند استفاده نکنید . مواردی که در ذیل می آید , در مورد رگلاتورهای فشاری مربوط به گازهای قابل اشتعال , اکسید کننده  , خورنده , گازهای بی اثر و گازهای سمی صادق می باشند و کاربرد دارند .

 

رگلاتور گلور سوئیس تک مرحله ای و دو مرحله ای :

 

 • رگلاتور گلور سوئیس تک مرحله ای یا ( تک استیج ) 

در این رگلاتورها , گاز پر فشار از طریق ورودی داخل محفظه پرفشار رگلاتور شده وبه محض اینکه ما درجه تنظیم رگلاتور را در جهت عقربه ساعت می چرخانیم , برروی فنر داخلی فشار آمده که این فشار به نوبه خود به دیافراگم منتقل شده وآن نیز دریچه خروج گاز را باز می کند . این امر باعث آزاد شدن گاز در محفظه کم فشار شده ونیروی در خلاف جهت آن به دیافراگم می کند . این عمل تا آنجا ادامه پیدا می کند که تعالی پایدار بین نیروی وارده از فنر ونیروی از محفظه کم فشار به دیا فراگم ایجاد شود ( تساوی این نیروها ) . در رگلاتور گلور سوئیس تک مرحله ای با کاهش فشار سیلندر , فشار گاز خروجی افزایش می یابد زیرا همانطور که ذکر شد با کاهش فشار سیلندر , فشار کمتری روش دریچه خروجی گاز وارد شده واین امر , خود باعث افزایش فشار در محفظه کم فشار می شود . بنابراین تنظیم مداوم وپیوسته درجه تنظیم رگلاتور برای ثابت نگه داشتن فشار گاز خروجی لازم و ضروری است

 

 • رگلاتور گلور سوئیس دو مرحله ای یا ( دو استیج )

عملکرد این رگلاتور مانند آن است که دو رگلاتور تک مرحله ای را بطور سری پشت سر هم قرار دهیم . در مرحله اول , فشار گاز تا حد 350 500 psig کاهش می یابد . سپس با تنظیم نمودن درجه تنظیم رگلاتور , مرحله دوم تنظیم فشار بکار افتاده وطی آن , فشارگاز کاهش یافته درمرحله اول , به فشار دلخواه وقابل استفاده تبدیل می شود . در مرحله اول همانند رگلاتور گلور سوئیس یک مرحله ای , فشار خروجی با کاهش فشار در سیلندر افزایش می یابد . سپس این گاز وارد مرحله دوم رگلاتور گلور سوئیس دو مرحله ای سده و در آنجا فشار گاز به حد متوسط می رسد . بنابراین فشار خروجی گاز حتی در صورت کاهش فشار در سیلندر ثابت می ماند و ما را از تنظیم و دستکاری مکرر درجه تنظیم فشار بی نیاز می سازد .

 

 

تنظیم فشاز گازبا رگلاتور گلور سوئیس

 

 • رگلاتورهای سیلندری و خط لوله گاز  

این مدل رگلاتور , رگلاتورهایی هستند که درست در محل استفاده بر روی لوله قرار می گیرند . البته باید یادآوری کرد که در این لوله ها , فشار گاز کم است . این رگلاتور ها همچنین در سیلندرهایی که عمومآ دارای فشار بالای گاز هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند . این , فشار گاز ورودی به رگلاتور ها را در حد 350 - 400 psig نگه می دارند . همچنین رگلاتور گلور سوئیس از نوع یک یا دو مرحله ای برای سیلندر ها وجود دارندکه البته برای استفاده از گازهایی با خلوص بالا , موارد خاص ویا عمومی بکار می روند .

 

 • رگلاتور گازهایی با خلوص بالا  

این رگلاتور ها طوری طراحی وساخته می شوند که ایجاد مقاومت انتشاری نموده ونیز به راحتی قابل تمیز کردن باشند . نصب دیا فراگمهای فلزی و دربست ها واجزاء با خلوص بالادر این رگلاتور ها , میزان نشت و فرار گاز را در رگلاتور به حداقل می رساند .

 

 

 

 • رگلاتورهای چند منظوره ( استفاده عمومی )

رگلاتور گلور سوئیس طوری طراحی شوده است که از نظر اقتصادی به صرفه بوده ونیز دارای طول عمر زیاد می باشند . این رگلاتورها در تاسیسات عمومی ( جائی که گازهای خورنده وجود ندارد ) و کارگاه های تعمیراتی استفاده می شوند . و عمومآ در تاسیساتی که نیاز به مقاومت انتشاری نیست , مورد استفاده قرار می گیرند .

 

 

 • رگلاتورهای مخصوص گازهای اکسید کننده

به علت اینکه گازهای اکسیدان قابل اشتعال هستند , رگلاتورهای مخصوص این گازها باید طوری طراحی و ساخته شوند که احتمال بروز جرقه واشتعال به حداقل ممکن برسد . ووسایل وتجهیزات بکار رقته در این نوع سیستم باید بطور مرتب تمیز شده و هر نوع آلودگی و باز مانده و جرم ایجاد شده از آن برداشته شود . همچنین پس از تمیز کردن قطعات باید اطمینان حاصل نمود که ماده تمیز کننده در سیستم باقی نماند . مطلب دیگر که قابل توجه می باشد این است که رگلاتورهایی که در سیستم های دیگر به کاررفته اند , نمی توانند در سیستم گازها یا اکسیدان بکار روند زیرا دیگر برای استفاده در سیستم گاز های اکسیدان در حد استاندارد تمیز نیستند.

 

 

 

 • رگلاتور گلور سوئیس با مصارف خاص  

این نوع رگلاتورها به گونه ای اختصاصی طراحی و ساخته می شوند تا مصرف خاص را تامین نمایند . این مصارف شامل گازهای اکسیژن , استیلن , فلورین , سیستمهای با فشار بالا و فوق العاده بالا و سیستم هایی که در آن گازهای خورنده بکار می رود ,  می باشد .

 

 

 

قرار دادن رگلاتور در داخل سیستم :

 

 1. تعیین رگلاتور مناسب : شناسه رگلاتور را چک نموده و نیز با بررسی درجه های ورودی و خروجی رگلاتور , اطمینان حاصل نمایید که درجه مربوط به فشار بالا در رگلاتور برای فشاری که در سیستم سیلندر وجود دارد مناسب است .
 2. وارسی رگلاتور : به دقت رگلاتور را وارسی کنید و اطمینان حاصل نمایید که هیچگونه آلودگی و صدمه وجرمی در رگلاتور وجود ندارد . در صورت وجود نقص یا وجود جرم و اجسام خارجی در رگلاتور , با قسمت خدمات تماس گرفته تا نسبت به تعمییر یا تعویض رگلاتور اقدام نمایید .
 3. وارسی شیر سیلندر : شیر سیلندر را جهت وجود احتمالی خدشه ویا آلودگی وجرم وارسی کرده واطمینان حاصل نمایید که قبل از نصب رگلاتور , جرمها و اجسام خارجی از این تجهیزات پاک شده باشند .
 4. وصل کردن رگلاتور گلور سوئیس : رگلاتور را به سیلندر بسته و مهره ایمنی مربوط به سیلندر را سفت کنید .
 5. بستن رگلاتور : برای بسته نمودن رگلاتور , پیچ تنظیم رگلاتور را تا انتها خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید . این عمل باید قبل از باز کردن شیر انجام شود.

ضمنا :

این فروشگاه تعمیرات انواع رگلاتور صنعتی و آزمایشگاهی را رابرعهده میگیرد

 

Scroll to Top