تورچ پلاسما

تورچ پلاسما

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده انواع تورچ پلاسما در مرحله اول توضیحاتی را درمورد این محصول صنعتی ارائه کرده که درادامه به آن میپردازیم

تورچ پلاسما آب خنک :

تورچ پلاسما به دو گروه آب خنک و هوا خنک تقسیم می شود . ونیز تورچ پلاسما به دو مدل دستی و اتوماتیک تقسیم می شود . آب خنک دستی ، این تورچ برای بریدن ورق های با ضخامت بالا و کارهای طولانی استفاده می گردد . که سیستم کاردهی ان به صورت فرمان دستی از طریق اپراتور ان صورت می گیرد . گردنه cp 200 دستی که عملیات برش کاری را انجام می دهد .

الکترود - نازل - گپ :

که روی گرئنه تورچ پلاسما بسته می شود و از اجزائ تشکیل دهنده گرئنه می باشد بعد از عملیات های برش کاری  باید تعویض گردد .

کابل و شیلنگ اصلی اب برق :

که از یک کابل افشان و یک شیلنگ و دو عدد کابلشو تشکیل شده است .  به دلیل طولانی بودن برشکاری کابل ذکر شوده گرم می شود وبه همین دلیل از داخل ان اب جهت خنک کردن عبور می کند این اب عبور داده شوده از شیلنگ به منظور خنک کردن گردنه تورچ پلاسما cp 200 نیز مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین این اب توسط یک شیلنگ کوچکتر دیگر عملیات بر گشت را انجام می دهد و به سیستم واتر گول دستگاه برش پلاسما می رسد . سیستم فرمان و جرفه زدن این تورج پلاسما توسط دو نوع سیم که یک سیم به سایز ۲.۷۵ به منظور فرمان میکرو سوئیچ (دستی) و یک سیم ۲.۵ تک رشته ای به منظور پایلوت (جرقه) صورت میگیرد .

سانترال نری تورچ پلاسما :

شامل ۹ عدد سوزن میباشد که این سوزن ها هر کدام فرمان دستی ،فومان جرقه عملیات برشکاری را انجام می دهد برای فرمان دستی سوزن های ۱و۹ برای فرمان جرقه سوزن ۶-۵ بسته می شود.

شیلنگ گاز :

کلیه تورچ پلاسما اعم از هوای خنک و آب خنک باید حتما از باد استفاده شود تا عملیات برشکاری صورت گیرد

آب خنک اتوماتیک عمودی :

این تورچ فقط روی دستگاه برش cnc که قابلیت برنامه ریزی و بریدن ورق با ضخامت و دقت زیاد اسنفاده می گردد. تفاوت تورچ پلاسما اتوماتیک ودستی در گردنه و روکش بیرونی ان می باشد . گردنه این تورچ اتوماتیک به صورت عمودی که روی دستگاه cnc نصب میشود واز طریق دستگاه فرمان اتوماتیک میگیرد , روکش این تورچ پلاسما باید حتما زرهی باشد . برای اینکه این تورچ روی دستگاه cnc نصب می شود . ودستکاه دارای یک سیستم کامپیوتری میباشدو عدم استفاده از این روکش باعث نویز و اختلال در سیستم برش کاری می شود . کلیه اجزا تشکیل دهنده تورج اتوماتیک همانند تورچ دستی می باشد که قبلا توضیح داده شود. لازم بذکر است که در بند ۶ تنها تفاوت در سوزنها می باشدک.که سوزن ۴-۲ در تورچ پلاسما اتوماتیک به هم اتصال دارند.

تورچ پلاسما هوا خنک :

این تورچ ها مانند اب خنک بصورت دستی و اتوماتیک میباشند ونبز در امپرهای مختلف در بازار بسته به نوع کاربرد صنعتی مورد استفاده قرتار می گیرند که از نظر تقسیم بندی به امپر ۳۰- ۵۰ - ۸۰ -۱۴۱ -۱۵۰ تقسیم می گردد. تورچهای ۳۰-۵۰-۸۰ برای سبک و ورقهای نازک کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد. که در صنعت از این تورچ کمتر استفاده میشود به دلیل عمر کوتاه تورچ مقرون به صرفه نبست اما تورچ ۱۴۱ و ۱۵۰ برای کارهای صنعتی و بریدن ورقهای با ضخامت بالا و حجم کاری زیاد مورد استفاده است . اجزا تشکیل دهنده ی این تورچ پلاسما همانند تورچ اب خنک میباشد با این تفاوت که سیستم خنک کننده تورچ از هوا بجای اب استفاده می شود به همین دلیل تورچهای هوا خنکاز یک شیلنک و دو سیم تشکیل می شود وسیستم اتوماتیک هوا خنک همانند اب خنک عمل می کند لوزم مصرف تورچ پلاسما های ذکر شوده وسیستم اتوماتیک هوای خنک همانند اب خنک عمل می کند  .لوازم مصرفی تورچ پلاسما ذکر شده اعم از الکترود نازل گپ و گاز پخش کن با یکدیگر فرق دارد

هشدار:::)

تورچ پلاسما در مقابل رطوبت  و چربی کمپرسورباد بسیار پذیر می باشد و موجب سوختن گردنه و اصطکاک بالای لوازم مصرفی ذکر شده  می شود که برای جلو گیری از این حالت از رطوبت گیر باید استفاده گردد

 

انواع تورچ پلاسما موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان :

 

 •  تورچ پلاسما CP140

 

 

 

 

 

 

 

 

 • تورچ پلاسما CP200  

 

 

 

 

 • تورچ پلاسما CP200 مستقیم 

 

 

 

 

 

 

انواع گردنه موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان :

 

 • گردنه تورچ پلاسما CP140 

 

 

 

 

 • گردنه تورچ پلاسما CP150 

 

 

 

 

 • گردنه تورچ پلاسما CP150 مستقیم 

 

 

 

 

 • گردنه تورچ پلاسما CP200 

 

 

 

 

 • گردنه تورچ پلاسما CP200 مستقیم

 

 

 

 

انواع گپ تورچ پلاسما موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان :

 

 • گپ تورچ پلاسما cp 140

 

 

 • گپ تورچ پلاسما cp 150 

 

 • گپ تورچ پلاسما cp 200   

 

الکترود و نازل تورچ پلاسما موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان

 

 • الکترود و نازل تورچ پلاسما cp 140 

 

 • الکترود و نازل تورچ پلاسما cp 150 

 

 

 • الکترود و نازل تورچ پلاسما cp 200 

 

 

متعلقات بر روی گردنه تورچ پلاسما

 

 • ایزیلاتور تورچ پلاسما    

 

 

 • رینگ عایق تورچ پلاسما  

 

 

Scroll to Top