تورچ

تورچ جوشکاری و برشکاری

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده انواع تورچهای جوشکاری و برشکاری , تورچ CO2 , تورچ آرگون , تورچ پلاسما وانبر گوجینگ در بازار ایران میباشد که در مرحله اول توضیحاتی را در مورد این برند جوشکاری وبرشکاری ارائه کرده است که در ادامه به آن میپردازیم

لوازم جوشکاری

جوشکاری ارگون:
در جوش آرگون یا تیگ (tig) برای ایجاد قوس جوشکاری از الکترود تنگستن استفاده می شود که این الکترود برخلاف دیگر فرایندهای جوشکاری حین عملیات جوشکاری مصرف نمی شود. حین جوشکاری گاز خنثی هوا را از ناحیه جوشکاری بیرون رانده و از اکسیده شدن الکترود جلوگیری می کند.
در جوشکاری تیگ الکترود فقط برای ایجاد قوس بکار برده می شود و خود الکترود در جوش مصرف نمی شود در حالیکه در جوش قوس فلزی الکترود در جوش مصرف می شود. در این نوع جوشکاری از سیم جوش(fillr metal)بعنوان فلز پرکننده استفاده می شود.و سیم جوش شبیه جوشکاری با اشعه اکسی استیلن(mig-mag)در جوش تغذیه می شود.
کاربرد این جوش عموما در جوشکاری موارد زیر است:

 1. فلزات رنگین از قبیل آلومینیوم…نیکل…مس و برنج (مس و روی) است.
 2. جوشکاری پاس ریشه در لوله ها و مخازن
 3. ورقهای نازک

مزایای tig :

 1. بعلت اینکه تزریق فلز پرکننده از خارج قوس صورت میگیرد.اغتشاش در جریان قوس پدید نمی آید.در نتیجه کیفیت فلز جوش بالاتر است.
 2. بدلیل عدم وجود سرباره و دود و جرقه ,منطقه قوس و حوضچه مذاب بوضوح قابل رویت است.
 3. امکان جوشکاری فلزات رنگین و ورقهای نازک با دقت بسیار زیاد.

انواع الکترودها در tig :

 1. الکترود تنگستن خالص (سبز رنگ)برای جوش آلومینیوم استفاده می شود و حین جوشکاری پت پت می کند.
 2. الکترود تنگستن توریم دار که دو نوع دارد الف-۱% توریوم دار که قرمز رنگ است ب-۲% توریم دار که زرد رنگ میباشد.
 3. الکترود تنگستن زیرکونیم دار که علامت مشخصه آن رنگ سفید است.
 4. الکترود تنگستن لانتان دار که مشکی رنگ است.
 5. الکترود تنگستن سزیم دار که طلایی رنگ است.

این دو نوع آخر جدیدا در بازار آمده اند.


انواع تورچ های  tig  :

تورچهای شیر دارکه بصورت ثابت وفلکسیبل میباشد

 

 

 

 

 

 

 

تورچهای سوییچ دارکه بصورت ثابت و فلکسیبل میباشد

 

 

 

 

 

 

 

 

تورچ و گرمکن گاز  CO2 :

توسعه صنعت ایرانیان تامین کننده انواع تورچ CO2 در آمپرهای مختلف می باشد تورچ ها مناسب برای انواع جوشکاری سبک ونیمه سنگین می باشند.
تورچ ها دارای قطعاتی می باشند که عبارتند از
:

گردنه – دسته – قاب – اداپتور- فنر- کابل قدرت – روکش – شعله پوش – نازل – گاز پخش کن

 1. تورچ CO2  بمنظور جوشکاری انواع قطعات فولادی با مقاطع مختلف قابل استفاده است
 2. تورچ CO2 از مرغوب ترین ترکیبات شامل قطعات برنجی ، کابل و شلنگ با استانداردهای روز جهانی تولید شده است.
 3. دسته تورچ CO2  از جنس پلی آمید الیاف دار با پایداری بالا در برابر حرارت و ضربه ساخته شده است.
 4. تورچ CO2 قابلیت استفاده در کاربردهای طولانی مدت صنعتی با آمپر بالا را دارد ،که از با اهمیت ترین قابلیت این محصول است.
 5. تورچ CO2 می تواند در متراژهای گوناگون از ۴ تا ۱۲ متر مطابق سفارش مشتری طراحی و ساخته شود.
 6. کلیه اتصالات الکتریکی تورچ CO2 مانند: اتصالات شاستی و بخش برنجی اتصال به دستگاه مطابق با استانداردهای روز اروپا طراحی و ساخته شده است.
 7. قابلیت بالای گردش آب برای تسریع در خنک کردن تمامیه قطعات درونی تورچ از دیگر مزایای این محصول می باشد.
 8. آرگونومی بالای تورچ CO2  موجب شده کاربر به سادگی بتواند پیچیده ترین قطعات فولادی را جوشکاری نماید.

 

انواع تورچ CO2:

 

تورچ CO2 NB 15 سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

 

 

تورچ CO2 NB 24 سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

 

تورچ CO2 NB 25 سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

 

 

تورچ CO2 NB 36  سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

تورچ CO2 NB 501 سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

 

تورچ CO2 MAXI 4000 سه متری و چهار متری

 

 

 

 

 

 

 

تورچ جوشکاری وبرش کاری

تورچ و برش پلاسما :
تورچ پلاسما به دو گروه آب خنک و هوا خنک تقسیم می شود . ونیز تورچ پلاسما به دو مدل دستی و اتوماتیک تقسیم می شود . اب خنک دستی ، این تورچ برای بریدن ورق های با ضخامت بالا و کارهای طولانی استفاده می گردد که سیستم کاردهی ان به صورت فرمان دستی از طریق اپراتور ان صورت می گیرد . گردنه cp ٢٠٠ دستی که عملیات برش کاری را انجام می دهد .
الکترود – نازل – گپ :
که روی گردنه تورچ پلاسما بسته می شود و از اجزائ تشکیل دهنده گردنه می باشد بعد از عملیات های برش کاری  باید تعویض گردد .
کابل و شیلنگ اصلی اب برق :
که از یک کابل افشان و یک شیلنگ و دو عدد کابلشو تشکیل شده است . به دلیل طولانی بودن برشکاری کابل ذکر شوده گرم می شود وبه همین دلیل از داخل ان جهت خنک کردن عبور می کند این آب عبور داده شوده از شیلنگ به منظور خنک کردن گردنه تورچ پلاسما cp ٢٠٠ نیز مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این اب توسط یک شیلنگ کوچکتر دیگر عملیات برگشت را انجام می دهد و به سیستم واتر گول دستگاه برش پلاسما می رسد . سیستم فرمان و جرفه زدن این تورج پلاسما توسط دو نوع سیم که یک سیم به سایز ۲.۷۵ به منظور فرمان میکرو سوئیچ (دستی) و یک سیم ۲.۵ تک رشته ای به منظور پایلوت (جرقه) صورت میگیرد .
سانترال نری تورچ پلاسما :
شامل ۹ عدد سوزن میباشد که این سوزن ها هر کدام فرمان دستی ، فومان جرقه عملیات برشکاری را انجام می دهد برای فرمان دستی سوزن های ۱و۹ برای فرمان جرقه سوزن ۶-۵ بسته می شود.
شیلنگ گاز :

کلیه تورچ پلاسما اعم از هوای خنک و آب خنک باید حتما از باد استفاده شود تا عملیات برشکاری صورت گیرد
آب خنک اتوماتیک عمودی :
این تورچ فقط روی دستگاه برش   cnc که قابلیت برنامه ریزی و بریدن ورق با ضخامت و دقت زیاد اسنفاده می گردد. تفاوت تورچ پلاسما اتوماتیک ودستی در گردنه و روکش بیرونی ان می باشد . گردنه این  تورچ اتوماتیک به صورت عمودی که روی دستگاه cnc نصب میشود واز طریق دستگاه فرمان اتوماتیک میگیرد . روکش این ترچ پلاسما باید حتما زرهی باشد . برای اینکه این تورچ روی دستگاه cnc نصب می شود . ودستکاه دارای یک سیستم کامپیوتری میباشدو عدم استفاده از این روکش باعث نویز و اختلال در سیستم برش کاری می شود . کلیه اجزا تشکیل دهنده تورج اتوماتیک همانند تورچ دستی می باشد که قبلا توضیح داده شود. لازم بذکر است که در بند ۶ تنها تفاوت در سوزنها می باشد که سوزن ۴-۲ در تورچ پلاسما اتوماتیک به هم اتصال دارند.

 تصویر تورچ پلاسما آب خنک اتومات عمودی

 

 

 

 

 

تورچ پلاسما هوا خنک :

این تورچ ها مانند اب خنک بصورت دستی و اتوماتیک میباشند ونیز در امپرهای مختلف در بازار بسته به نوع کاربرد صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که از نظر تقسیم بندی به امپر ۳۰- ۵۰ – ۸۰ -۱۴۱ -۱۵۰ تقسیم می گرد  تورچهای ۳۰-۵۰-۸۰ برای سبک و ورقهای نازک کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد.که در صنعت از این تورچ کمتر استفاده میشود به دلیل عمر کوتاه تورچ مقرون به صرفه نبست اما تورچ ۱۴۱ و ۱۵۰ برای کارهای صنعتی و بریدن ورقهای با ضخامت بالا و حجم کاری زیاد مورد استفاده است . اجزا تشکیل دهنده ی این تورچ پلاسما همانند تورچ اب خنک میباشد با این تفاوت که سیستم خنک کننده تورچ از هوا بجای اب استفاده می شود به همین دلیل تورچهای هوا خنکاز یک شیلنک و دو سیم تشکیل می شود وسیستم اتوماتیک هوا خنک همانند اب خنک عمل می کند لوزم مصرف تورچ پلاسما های ذکر شوده وسیستم اتوماتیک هوای خنک همانند اب خنک عمل می کند  . لوازم مصرفی تورچ پلاسما ذکر شده اعم از الکترود نازل گپ و گاز پخش کن با یکدیگر فرق دارد

 تصویر تورچ پلاسما هواخنک  

صفحات مرتبط

تورچ CO2

تورچ CO2 توسعه صنعت ایرانیان تامین کننده انواع تورچ CO2 در آمپرهای مختلف می باشد تورچ CO2 به چند دسته تقسیم می شود که پر مصرف ترین آنها عبارتند از : تورچ CO2 مدل : 

تورچ پلاسما

تورچ پلاسما توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع تورچ پلاسما در مرحله اول توضیحاتی را درمورد این محصول صنعتی ارائه کرده که درادامه به آن میپردازیم تورچ پلاسما آب

انبرگوجینگ

انبر گوجینگ توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع انبر گوجینگ برای برشکاری انواع فلزات در بازار ایران در مرحله اول توضیحاتی را ارائه کرده که در ادامه به آن می

تورچ آرگون

تورچ آرگون توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع تورچ آرگون در مرحله اول توضیحاتی را درمورد جوشکاری آرگون ارائه داده که در ادامه به آن می پردازیم مقدمه : جوشکاری

Scroll to Top