ژل پاک کننده استیل

ژل پاک کننده استیل به عنوان تمیز کننده یکی از بهترین موارد شیمیایی برای جوشکاری استیل می باشد ( yes ) دلیل استفاده از ژل پاک کننده استیل جوشکاری میزان افزایش دما نسبت به فلز را می باشد . در خود بافت فلز استیل عناصری وجود دارند مانند نیکل و کروم که در هنگام جوشکاری استیل حتما از ژل های پاک کننده و یا اسیدی استفاده شود 

ژل پاک کننده استیل

ژل پاک کننده استیل 

ژل پاک کننده استیل علاوه بر عملیات حرارتی که در بعضی از زمانها که جوشکاری باقوس بالا است لازم و ضروری می باشد تا پس از جوشکاری , مراحل پاک سازی انجام شود. این پدیده در دو طرف مسیر جوشکاری استیل بیشتر مشهود میباشد. این منطقه تغییر رنگ یافته که در حقیقت عمل اکسیداسیون برروی فلز می باشد. 

ژل اسیدشوی یا ژل پاک کننده استیل 

ژل پاک کننده استیل یکی از پر کاربردترین مواد مصرفی پس از عملیات حرارتی است. استفاده از آنبه عنوان کارآمدترین روش معرفی شده است. در مواردی به انجام عملیات حرارتی پس از جوشکاری نیاز داریم. در موارد دیگر از فرایندهای خاصی جهت تمیز کردن اطراف ناحیه جوش استفاده می شود.

فرایند تمیز کردن به منظور بالا بردن مقاومت خوردگی و زیبا نمودن ظاهر به کار می رود. در نتیجه ی عملیات جوشکاری یا برشکاری، درجه حرارت سطح بالا می رود. تغییر رنگ در سطح فولاد با بالا رفتن درجه حرارت ایجاد می شود. پدیده تغییر رنگ در دو سمت جوشکاری، واضح تر است. تغییر رنگ این منطقه به علت اکسید تشکیل شده است.

بقایای ذرات سرباره موجب کاهش مقاومت به خوردگی فولاد می شود. از این رو تمیز نمودن سطوح ضرورت دارد. در مواردی که سطح زیبا و براق فولاد ضد زنگ مد نظر است، تمیز نمودن با این هدف انجام می شود.

توضیحات ژل پاک کننده استیل 

پاشیدن ذرات شن،ساییدن و شستشو در محلول های شیمیایی روش های متداول برای این هدف می باشند .

همچنین اگر سنگ ،سوهان ویا برسی قبلا برای ساییدن و تمیز کردن فولاد های زنگ زده معمولی بکار رفته است. در هنگام سنگ زدن باید توجه کرد تا بالا رفتن درجه حرارت موضعی از سطح قطعه اجتناب شود . بهترین روش استفاده از ژل پاک کننده استیل یا تمییز کننده استیل می باشد.

پس از مدت تاثیر که درحدود 4تا30 دقیقه است قشر پوسته مانند را که آزاد شده پاک می نمایند، و بلافاصله آن را با آب می شویند البته باید قطعات را پس از خنثی کردن همچنین با آب شست علاوه بر این خشک کردن دقیق قطعات نیز ارزش فراوان دلرد. چنانچه به عللی خنثی کردن بلافاصله بعد از تمیز کاری انجام نگیرد باید قطعات تمیز شده را با یک محلول قلیایی (مانند محلول سودا)شست. وبازهم باید قطعات را با آب فروان شست.

مشتریان عزیز شما می توانید  ژل پاک کننده استیل را مستقیم از درب کارخانه تولید کننده در ظرف های 1  کیلیویی و ظرف های 25 کیلویی توسط فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان خرید نمایید laugh.

برطرف کردن ماه گرفتگی استیل با ژل پاک کننده استیل

در روشهای گذشته برای پاک کردن ماه گرفتگی بوجود آمده روی ورق های استیل هنگام جوشکاری از دستگاههای سندپلاست یا همان پرتاب شن به فلز ویا استفاده از اپراتوری که بتواند با فزرهای برشکاری آن که بروی آن فرچه سیمی نصب شده استفاده میکردنند ولی امروزه با به وجود آمدن آزمایشگاههای صنعتی از مایع لزجی به نام ژل پاک کننده استیل استفاده میکنند که از نظر اقتصادی بصرفه تر و بسیار تمیز تر از نوع دگر آن است 

برطرف کردن ماه گرفتگی استیل با ژل پاک کننده استیل

تاثیرات ژل پاک کننده استیل

تاثیرات پس از استفاده از ژل پاک کننده استیل به اینصورت است که پس از استفاده مدت زمان تاثیر آن درحدود 4 تا 30 دقیقه میباشد که لایه قشایی پوسته مانند را که آزاد شده پاک می نمایند , ,وظیفه اپراتوراین است که بلافاصله آن را با آب و صابون خوب بشوید , چنانچه به عللی خنثی کردن بلافاصله بعد از تمیز کاری انجام نگیرد باید قطعات تمیز شده را با یک محلول قلیایی مانند محلول سودا شست.

مزایای تمیز کردن جوش با ژل پاک کننده استیل

در اینجا مزایای اصلی تمیز کردن با (ژل پاک کننده استیل ) جوش با ماشین های الکتروشیمیایی ذکر شده است 

انعطاف پذیری 

سیستم های تمیز کردن الکتروشیمیایی قابل حمل هستند و می توانید به راحتی از آنها در محل استفاده کنید.

ایمنی 

از ریختن این ماده به علت داشتن اسید بسیار بالا بر روی خود یا فلزهای عیز استیل کاملا جلو گیری کنید

سرعت فرآیند

 تمیز کردن جوش الکتروشیمیایی بسیار سریع است. ماشینهای خوب سطح را به طور همزمان تمیز و منفعل می کنند .

مقاومت بهینه در برابر خوردگی 

تحقیقات ما نشان می دهد که فرایند الکتروشیمیایی بهترین مقاومت در برابر خوردگی را در مقایسه با سایر روش های تمیز کردن فراهم می کند.

کاربرد ژل پاک کننده استیل

حضور بقایای ذرات بعضی سنگ ها و اکسیدها در سطح فولاد زنگ نزن موجب تشدید خوردگی 

 

  1.  بالا رفتن درجه حرارت موضعی 
  2.   تمیز نمودن بقایای به جا مانده از روی سطوح

 

انواع ژل پاک کننده استیل 

انواع ژل پاک کننده استیل


نحوه ارائه دستگاه کمپکتور 

مجموعه توسعه صنعت ایرانیان توانسته است در برندهای مختلفی از ژل پاک کننده استیل فعالیت نماید. ژل پاک کننده استیل از گذشته دارای کارایی مشخص بوده که تا امروز هیچ تغییر در مواد شیمیایی نداشته است  .

موضوعی که در این بخش باید به آن اشاره نماییم این است که ژل پاک کننده استیل معرفی شده در این بخش برای شستشوی فلزات بویژه فلز استیل بسیار استفاده میشود

در این قسمت اگر بخواهیم از بیشترین فروش و مصرف در بین محصولات معرفی شده اشاره نماییم . ژل پاک کننده استیل را می توان نام برد که این موضوع در بین خریداران بسیار رواج داشته است و توانسته مشتریان بسیاری را به خود جلب نمایند.

برای خرید ژل پاک کننده استیل و دریافت قیمت مناسب می توانید کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهید smiley

 

Scroll to Top