کابل جوشکاری

کابل جوشکاری سیمی مسی که داخل یک واسطه پلاستیکی جهت ارتباط برق از دستگاه جوشکاری به انبر جوش و یا اتصال می باشد. کابل جوشکاری بر اساس دستگاه جوش که قرار است میزان آمپر مورد نیاز را انتقال دهد

 به سایز های

 

 • کابل جوشکاری مدل 25*1 در سایز 12 
 • کابل جوشکاری مدل 35*1 در سایز 14
 • کابل جوشکاری مدل 50*1 در سایز 16
 • کابل جوشکاری مدل 50*1 در سایز 18
 • کابل جوشکاری مدل 75*1 در سایز 20

 

تقسیم بندی می شود

با توجه به اینورتر جوشکاری خود، کابل جوشکاری درست را انتخاب کنید. به طور مثال دستگاه جوش 200 آمپر از کابل 14 استفاده می کنند. استفاده نادرست از کابل ها باعث افت کیفیت جوش شما خواهد شد.

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری

کابل جوشکاری به دو نوع تقسیم بندی میشود :

 • کابل جوشکاری  پی وی سی PVC
 • کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز

، در ساخت کابل جوشکاری   سیم ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند. کابل جوشکاری موجود در فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان از کیفیت و قیمت نسبتا مناسبی به سایر برندها برخوردار می باشد.

از برندهایی که می توان به عنوان نمونه جنس مورد فروش فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان  ذکر کرد اععم از :

►کابل جوشکاری  پی وی سی PVC 

 1. کابل جوشکاری  پی وی سی PVC با برند تابش
 2. کابل جوشکاری  پی وی سی PVC با برند پارس
 3. کابل جوشکاری  پی وی سی PVC با برند نور 
 4. کابل جوشکاری  پی وی سی PVC با برند وینر

►کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز

 1. کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز با برند جوش کابل یزد
 2. کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز با برند افشان یزد
 3. کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز با برند افشان اردستان

کابل جوشکاری  پی وی سی PVC

کابل جوشکاری پی وی سی PVC

 

 • مناسب جهت کلیه تجهیزات جوشکاری
 • عملکرد رسانایی مناسب  در دمای زیر 70 درجه سانتیگراد
 • قابلیت استفاده در مکان هایی با رطوبت بالا به علت دارا بودن عایق ضد رطوبت
 • استاندارد بسیار قوی برای رسانایی بالا و این کابل برای انواع جوشکاری با قوس الکتریکی و پلاسمائی مناسب می باشد.

 

کابل جوشکاری  لاستیکی نسوز

کابل جوشکاری لاستیکی نسوز

 

 • دارای انعطاف پذیری بسیار بالا و مقاوم در مقابل گرما و سرما
 • دارای سلفون نسوز و سیم های آن با تاب بالا استاندارد شده که باعث رسانایی بهتر و طول عمر بیشتر می شود
 • مناسب برای انواع جوشکاری با قوس الکتریکی و پلاسمائی
 • جنس کابل های نسوز به این دلیل ساخته شده است که در هنگام جوشکاری و تکه آتش های کوچکی که از الکترود جوشکاری خارج میشود، به کابل برخورد خواهد نموده و این امر موجب از بین رفتن کابل خواد شد. نسوز بودن از این موضوع جلوگیری می کند.

 

 مشاوره و خرید کابل جوشکاری

جهت دریافت مشاوره انتخاب صحیح نوع کابل جوشکاری مخصوص به دستگاه جوش خود و دریافت قیمت می توانید با فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

توضیحات کلی در مورد کابل جوشکاری

کابل جوشکاری برای استفاده در دستگاه های جوشکاری قوس الکتریکی برای تأمین انرژی الکترود طراحی شده است. کابل جوشکاری بسیار با دوام و انعطاف پذیر ساخته شده است.

جوش قوس الکتریکی به شخص نیاز دارد تا الکترود را به دور مغازه و در امتداد جوشهای در حال جابجایی حرکت دهد. کابل جوشکاری قابل انعطاف ضروری است که امکان سهولت در حرکت را فراهم می کند. تعداد رشته و عایق لاستیکی بالا باعث افزایش انعطاف پذیری کابل می شود.

نکته :

کابل جوشکاری بادوام در محیط های صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است که در آن ساییدگی ها ، بریدگی ها ، سوختگی ناشی از جرقه ها و قرار گرفتن در معرض روغن و آب می تواند به سرعت کابل جوشکاری ضعیف را از بین ببرد.

قطر و مشخصات کابل جوشکاری مناسب جوشکاری

 سایزهای  طراحی شده برای کابل جوشکاری در جهت استفاده دستگاه های مختلف جوشکاری صحیح می باشد.

بطور مثال :

کابل جوشکاری نمره 16 برای دستگاه های جوشکاری با میزان شدت جریان  250 تا 500 آمپر می تواند مفید باشد .

بعضی از افراد بر این باور غلط که خرید کابل جوشکاری قوی تر برای دستگاه های کوچک اقدام نکنید. اینکار باعث خواهد شد که در انتقال برق مورد نیاز به دستگاه فشار بیشتری وارد شود و موجب کاهش طول عمر دستگاه گردد. این موضوع با گذشت زمان به شما ثابت خواهد گردید که ممکن است در آن زمان مجبور به پرداخت هزینه های سنگین تعمیرات شوید.

از این رو انتخاب کابل جوشکاری با کیفیت در سایز مناسب می تواند در کیفیت جوشکاری شما نیز تاثیر گذار باشد. یکی از بیشترین استفاده های دستگاه به 200 آمپر ها تعلق دارد که مشتریان برای متعلقات نیاز به کابل خواهند داشت. کابل جوشکاری 14 مناسب این دستگاه خواهد بود . در نظر داشته باشید که میزان کیفیت کابل نیز تاثیر گذار خواهد بود.

در برخی موارد کابل های با کیفیت با سایز کابل جوشکاری 12 را می توان معادل سایز های 14 در برخی از برندها شمرد که این موضوع به میزان سیم داخل کابل و کیفیت آن مرتبط خواهد شد.

قیمت کابل جوشکاری

همیشه به دنبال قیمت کابل جوشکاری مناسب باشید smiley

اما enlightened

به کیفیت کابل جوشکاری توجه داشته باشید تا طول عمر بیشتری را برای شما داشته باشد.مشتریان عزیز توجه داشته باشید که قیمت کابل جوشکاری را می توانید از فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان دریافت نمایید و کابل جوشکاری مخصوص دستگاه خودرا با هر متراژ  خریداری نمایید.

نکته :

 1. درجه حرارت بالاتر محیط می تواند توانایی آنها در اتلاف گرما در محیط اطراف را کاهش داده و در نتیجه باعث کاهش قدرت آنها شود. علاوه بر این ، چندین کابل جوشکاری بسته بندی شده محکم در کنار هم می تواند باعث کاهش توانایی آنها در گرمازدگی شود.
 2. کابل های جوشکاری چندگانه باید کمی از هم پخش شوند. توجه داشته باشید که گرچه مس هدایت کننده برق بسیار خوبی است ، اما هنوز تا حدی مقاومت در برابر جریان الکترون ها از طریق آن را دارد. بنابراین مقداری از گرمای مقاومت در کابل رخ خواهد داد.
 3. طبیعی است که یک کابل جوشکاری به اندازه مناسب بعد از جوش طولانی مدت احساس لمس کند. اما اگر قطر کابل برای سطح جریان جریان یافته از آن خیلی کم باشد ، کابل بیش از حد گرم می شود. این می تواند در معرض خطر احتمالی آتش سوزی و همچنین آسیب رساندن به خود کابل (و در نهایت خرابی و خرابی کابل) باشد. شکستن ژاکت عایق همچنین می تواند یک خطر شوک الکتریکی باشد.
 4. در مقابل ، کابل که برای یک سطح آمپراژ داده شده بزرگ است ، هیچ جریان مستقیمی را از کابل جوشکاری با اندازه مناسب انجام نمی دهد. با این حال ، کابل با قطر بزرگتر به دلیل افزایش مقدار رشته های مس ، به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به کابل با قطر کوچکتر دارد. بنابراین ، کابلهای بزرگ ممکن است مقرون به صرفه نباشد

 

Scroll to Top