گاز کولر و یخچال

گاز کولر و یخچال

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع گاز کلر و یخچال در مدلهای R22  ,  R134a , R404a , R407a , R410a , R407c , R507 در بازار ایران میباشد

گاز فریون چیست :

گاز فریون یا آنچه ما به این نام می شناسیم، ترکیبی شیمیایی است که در بسیاری از صنایع برای تولید سرما از آن استفاده می شود. در اغلب یخچال های خانگی، یخچال های صنعتی، سیستم های تهویه هوا و کولرها از گاز فریون به عنوان مبرد بهره برده می شود. وظیفۀ ای ماده در سیستم های خنک کننده انتقال گرما از محیطی به محیطی دیگر است. امروزه نیز از انواع گازهای فریون با درصدهای متفاوت در صنایع مختلف و بیشتر به منظور تهویه هوا، استفاده می شود. در مقاله گاز فریون چیست قصد داریم دربارۀ این ماده صحبت کنیم، ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن را بررسی کنیم و با انواع مبرد های امروزی آشنا شویم.

آشنایی با گاز فریون :

فریون در واقع نامی تجاری است که روی دستۀ خاصی از مواد شیمیایی گذاشته شده است. کلرو فلوئورو کربن یا همان CFC در صنایع بیشتر به نام فریون شناخته می شود. برای دسته بندی انواع گازهای CFC نیز از عدد گذاری استفاده می گردد. در گذشته برای ساخت یخچال های خانگی و همچنین دستگاه های تهویه هوا از فریون 12 استفاده می شد. دلیل انتخاب فریون 12 به عنوان سرد کننده ویژگی های آن بود. گاز فریون از ظرفیت گرمایی بالایی برخوردار است. ضمن اینکه در دمای معمولی حال گازی دارد و اگر فشرده یا سرد شود، به حالت مایع در می آید. ویژگی دیگر این گاز این است که قابلیت اشتعال نداشته و سمی نیز نیست. به همین خاطر برای طراحی سیستم های خنک کننده لااقل تا سال 2013 انتخابی ایده آل به نظر می رسید.

شارژ تخصصی گاز کولر و یخچال فریزر :

کولر گازی باید در اول هر دوره کاری سرویس شود که این سرویس شامل بررسی فشار و میزان مبرد (خنک‌ساز) می‌شود. اگر کولر گازی شما سرمایی که شما انتظار دارید که ندارد بشترین علت می‌تواند کمبود مبرد باشد که در این صورت باید کولر گازی شارژ شود

لوازم تخصصی گاز کولر و یخچال :

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده مانومتر شارژ گاز کولر و یخچال یا مانیفولد سرویس از ابزارهای بسیار حساس و ضروری در تعمیر و سرویس است.این دستگاه در مدلهای مختلف عقربه ای و دیجیتالی ساخته می شود.نوع مجهز تر آن دارای ساید گلاس بر روی محل نصب لوله رابط زردرنگ است. مانیفولد سرویس تشکیل شده از دو گیج مدرج و شیر فلکه و سه شیلنگ متصل به اتصالات لاله ای ۴/۱ اینچی که برای آب بندی کردن از واشرهای لاستیکی استفاده می کنند و با دست می توان آنها را کاملا” سفت و آب بندی کرد.گیج،شیلنگ و شیرفلکه آبی رنگ مربوط به بخش فشار ضعیف و یا مرکب است که دارای دو نوع درجه است درجه بالای صفر که تا 250 PSI تقسیم بندی شده است و برای شارژ گاز  ماده سرمازا بکار می رود.درجه دوم قرمز ( فشار قوی ) شامل شیر فلکه و شیلنگ قرمز است و زمانی بکار می رود که فشار بالای 250 PSI  مورد نیاز باشد ، بخصوص برای فشار زدن به سیستم و یا تست فشار کمپرسور کولر، چیلر و سردخانه و…. شیلنگ رابط زرد برای شارژ گاز،ایجاد فشار و ایجاد وکیوم و رطوبت گیری است.

Scroll to Top