گاز کولر و یخچال

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع گاز کلر و یخچال در مدلهای R22  ,  R134a , R404a , R407a , R410a , R407c , R507 در بازار ایران میباشد ابن فروشگاه افتخاردارد تمامی لوازم مخصوص اتقال گاز یه دستگاههای سرد کننده رادارد 

گاز کولر و یخچال

گاز کولر و یخچال

گاز فریون یا آنچه ما به این نام می شناسیم، ترکیبی شیمیایی است که در بسیاری از صنایع برای تولید سرما از آن استفاده می شود. در اغلب یخچال های خانگی، یخچال های صنعتی، سیستم های تهویه هوا و کولرها از گاز فریون به عنوان مبرد بهره برده می شود. وظیفۀ ای ماده در سیستم های خنک کننده انتقال گرما از محیطی به محیطی دیگر است. امروزه نیز از انواع گازهای فریون با درصدهای متفاوت در صنایع مختلف و بیشتر به منظور تهویه هوا، استفاده می شود. در مقاله گاز فریون چیست قصد داریم دربارۀ این ماده صحبت کنیم، ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن را بررسی کنیم و با انواع مبرد های امروزی آشنا شویم.

آشنایی با گاز فریون , گاز کولر و یخجال  

فریون در واقع نامی تجاری است که روی دستۀ خاصی از مواد شیمیایی گذاشته شده است. کلرو فلوئورو کربن یا همان CFC در صنایع بیشتر به نام فریون شناخته می شود. برای دسته بندی انواع گازهای CFC نیز از عدد گذاری استفاده می گردد. در گذشته برای ساخت یخچال های خانگی و همچنین دستگاه های تهویه هوا از فریون 12 استفاده می شد. دلیل انتخاب فریون 12 به عنوان سرد کننده ویژگی های آن بود. گاز فریون از ظرفیت گرمایی بالایی برخوردار است. ضمن اینکه در دمای معمولی حال گازی دارد و اگر فشرده یا سرد شود، به حالت مایع در می آید. ویژگی دیگر این گاز این است که قابلیت اشتعال نداشته و سمی نیز نیست. به همین خاطر برای طراحی سیستم های خنک کننده لااقل تا سال 2013 انتخابی ایده آل به نظر می رسید.

مولکول گاز فریون

شارژ تخصصی گاز کولر و یخچال فریزر 

کولر گازی باید در اول هر دوره کاری سرویس شود که این سرویس شامل بررسی فشار و میزان مبرد (خنک‌ساز) می‌شود. اگر کولر گازی شما سرمایی که شما انتظار دارید که ندارد بشترین علت می‌تواند کمبود مبرد باشد که در این صورت باید کولر گازی شارژ شود

شارژ تخصصی گاز کولر و یخچال فریزر 66702315

لوازم تخصصی گاز کولر و یخچال 

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده مانومتر شارژ گاز کولر و یخچال یا مانیفولد سرویس از ابزارهای بسیار حساس و ضروری در تعمیر و سرویس است.این دستگاه در مدلهای مختلف عقربه ای و دیجیتالی ساخته می شود.نوع مجهز تر آن دارای ساید گلاس بر روی محل نصب لوله رابط زردرنگ است.

مانیفولد سرویس تشکیل شده از :

  • دو گیج مدرج
  • شیر فلکه

و سه شیلنگ متصل به اتصالات لاله ای ۴/۱ اینچیه برای آب بندی کردن از واشرهای لاستیکی استفاده می کنند و با دست می توان آنها را کاملا” سفت و آب بندی کرد.

گیج،شیلنگ و شیرفلکه آبی رنگ مربوط به بخش فشار ضعیف و یا مرکب است که دارای دو نوع درجه است درجه بالای صفر که تا250 PSI تقسیم بندی شده است  برای شارژ گاز  ماده سرمازا بکار می رود.

درجه دوم قرمز( فشار قوی)شامل شیر فلکه و شیلنگ قرمز است و زمانی بکار می رود که فشار بالای 250 PSI مورد نیاز باشد

بخصوص برای فشار زدن به سیستم و یا

 

  • تست فشار کمپرسور کولر
  • چیلر سردخانه
  • گاز کولر خودرو 

 

شیلنگ رابط زرد برای شارژ گاز،ایجاد فشار و ایجاد وکیوم و رطوبت گیری است.

لوازم تخصصی گاز 66702315کولر و یخچال

قیمت گاز کولر و یخچال

این گاز سرد کننده یا گاز کولر ویخچال  نیز با توجه به وارداتی بودن همچون دیگر گازها از قیمت های متفاوتی برخوردار است که می توان این قیمتهای مختلف را  بر اساس برند و نوع شرکت وارد کننده در نظر نظر گرفت.

smileyجهت خرید با ما در ارتباط باشیدsmiley

گاز ماشین یا گاز سرد کننده فریون چیست ؟

برخی مشتریان در زمان خرید با فروشندگان صحبت می کنند و از فروشنده ها اصطلاحاتی را در خصوص خرید برخی گازها با عناوینی همچنون گاز سرد کننده یا گاز فریون می شنوند .

این موضوع شاید برای شما هم سوال شده باشد که نوع گاز کولر و یخچال به چه صورت است ، در این قسمت به شما اعلان خواهیم نمود که هیچ تفاوتی در این محصولات نیست و فقط نوع گویش آن با هم متفاوت میباشد

گاز ماشین یا گاز سرد

تفاوت گاز کولر و یخچال 

گاز کولر و یخچال فقط در آسیب های زیست محیطی با هم متفاوت نیستند بلکه در نوع عملکرد هم متفاوت هستند. مثلا گازکولر علاوه بر اینکه با محیط زیست سازگارتر است و آسیب کمتری به لایه ازون می رساند در خنک کردن هوا (برای رفع گرمای بیش از حد) و جذب گرما بهتر از عمل می کنند ولی گاز یخچال چون بصورت یکپارچه و ثابت است این عمل را انجام نمی دهد و در حد بسیار کمی به لایه اوزون آسیب میرساند که این در صد به میزان 0/00005 ppm میباشد

دستگاه وکیوم شارژ گاز کولر و یخچال

پمپ وکیوم گاز کولر و یخچال دارای عملکرد و کارکردی جهت ایجاد و تولید فشاری کمتر از فشار محیط  را بر عهده داشته  و در واقع با ایجاد فشار منفی عمل مکش یا
 همان وکیوم   vaccume را انجام می دهند در واقع وکیوم پمپ نقطه مقابل کمپرسور هوا می باشند ساده ترین نوع پمپ وکیوم که  بطور روزانه با آن سر و کار داریم جارو برقی ها هستند در نتیجه می توان کمپسورهای هوای فشرده را جز پمپ با قابلیت فشار مثبت و  وکیوم پمپ ها را جز پمپ فشار منفی دسته بندی کرد پمپ های وکیوم  قابلیت وکیوم  هوا  و مایعات را دارند پمپ وکیوم بر اساس میزان مکش متر مکعب در یک ساعت (M3/h) تقسیم بندی شده و به همین شکل میتوانند قدرت های متفاوتی را داشته باشند پمپ وکیوم  از  روتور و استاتور و الکتروموتور تشکیل شده است با روشن شدن الکتروموتور و حرکت دورانی آن مایع یا هوا از دریچه دیگری خارج می شود که به این عمل وکیوم گفته می شود .

پمپ های وکیوم را میتوان به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد :

  • پمپ وکیوم روغنی این نوع پمپ های وکیوم از روغن برای خنک کردن دستگاه استفاده میشود
  • پمپ وکیوم آب در گردش این نوع پمپ های وکیوم از آب برای خنک کردن دستگاه استفاده میشود
  • پمپ وکیوم خشک  این نوع پمپ های وکیوم از هوا برای خنک کردن دستگاه استفاده میشود

تعریف خلأ  از نظر علم فیزیک به فضایی که عاری از هر نوع گاز و ملکولی از گازها باشد محیط خلأ می گویند به طور کلی فضاهایی که فشاری کمتر از فشار محیط اطراف را دارد یک فضای وکیوم شده می‌نامند این فشار از ۱۱۳ میلی‌بار شروع و تا صفر مطلق ادامه دارد تاکنون رسیدن به فضایی که صفر مطلق باشد محقق نگردید زیرا به هر حال مقداری ملکول در فضا وجود خواهد داشت که وکیوم شود اما در عمل رسیدن به فضاهایی با فشارهای بسیار پایین هم چندان دور از دسترس نبوده و دانشمندان توانسته اند به این مهم دست پیدا کنند 

دستگاه وکیوم شارژ گاز کولر و یخچال

فروش گاز کولر و یخچال

با عرض پوزش کلیه قیمت های گاز کولر و یخچال در مدلهای  R22  ,  R134a , R404a , R407a , R410a , R407c , R507 به علت نوسان قیمت دلار در حال بروزرسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 

Scroll to Top