پولیفت زنجیری

توسعه صنعت ایرانیان فروشنده انواع پولیف های زنجیری در وزنهای

 1. پولیفت زنجیری 800 کیلوگرم
 2. پولیفت زنجیری 1.6 تن
 3. پولیفت زنجیری 3.2 تن

دربازار ایران میباشد که درادامه توضحاتی را در مورد این برند لیفتینگ ارائه خواهیم کرد

پولیفت زنجیری

پولیفت زنجیری

پولیفت ها به همراه طناب، تسمه یا زنجیر با طول های مختلف برای جابه جایی اجسام در جهت عمودی به جهت بالا و پایین، کشیدن اشیا در یک راستای خاص و همچنین کمک برای بسته بندی های بزرگ به کار می رود.

بعد از نصب تیفور و متصل کردن بار مورد نظر به قلاب حرفه ای این تجهیز، شما به سادگی می توانید با حرکت دستگیره پولیفت، بار را به جهت مورد نظر بکشید.

پولیفت ها دو قلاب دارند که یکی از آنها به صورت ثابت و بدون حرکت و دیگری به صورت متحرک می باشد، اغلب قلاب ثابت به بخش سنگین تر با وزن بیشتر و محکم تر مثل دیوار و یا سقف متصل می شود و قلاب متحرک به بار و یا اجسام متصل می شود.

پولیفت ها مجهز به اهرمی متحرک هستند که به شکل رفت و برگشتی کار می کنند، وظیفه این اهرم عملیات چرخاندن زنجیر را انجام می دهد، و نتیجه کار این سیستم کشیدن زنجیر می باشد که این کار باعث جابه جایی اجسام می شود، و باری را که به قلاب متحرک متصل شده است را به طرف پولیفت هدایت می کند.

قسمت های مختلف 

پولیفت زنجیری از یک اهرم تشکیل شده است که به یک جعبه قرقره متصل شده است.

درون جعبه قرقره یک سیستم چرخ دنده و جغجغه قرار گرفته است که زنجیر بار از درون آن عبور کرده است.

یک قلاب در راستای زنجیر بار قرار دارد که برای اتصال به محموله استفاده می شود و یک قلاب به محفظه قرقره متصل شده است که از آن برای اتصال ایمن به استفاده می شود.

با بالا و پایین کردن اهرم، نیرو از طریق چرخ دنده ها به قلاب حمل بار وارد می شود و موجب انتقال بار میگردد.

 1. بدنه
 2. چرخ دنده ها
 3. دسته متحرک
 4. ضامن چرخ دنده ها
 5. فنر گیربکس
 6. دو قلاب یکی ثابت یکی متحرک
 7. زنجیر متحرک
 8. محافط زنجیر
 9. قرقره آویز

قسمت های مختلف پولیفت زنجیری 66702315

ظرفیت حمل بار پولیفت زنجیری

هر پولیفت زنجیری گواهی دار با یک ظرفیت حمل بار محدود مشخص شده است که به اختصار با WLL نمایش می دهند.

مجموع وزن باری که بلند می شود شامل وزن طناب، کابل و جسم نباید از ظرفیت حمل بار آن تجاوز کند. ظرفیت حمل بار در پولیفت های زنجیری به وضوح روی بدنه در جایی که سازنده دستگاه و سریال نامبر حک شده است، قابل مشاهده است.

ظرفیت حمل بار پولیفت زنجیری 66702315

کاربردهای پولیفت زنجیری

پولیفت های زنجیری از قابلیت استفاده گسترده در صنایع مختلف برخوردار می باشند که می توان به استفاده در

 1. کشتی ها
 2. معادن زغال سنگ
 3. جنگلداری
 4. نیروگاه ها
 5. خطوط انتقال گاز
 6. ساخت و ساز

اشاره نمود.

نکته enlightened:

از بهترین مارک های پولیفت زنجیری می توان به ویتال ژاپن اشاره نمود که علاوه بر وزن کم از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

بازرسی و تعمیر پولیفت زنجیری

 1. پولیفت های زنجیری طوری طراحی و ساخته شده اند که مقاومت بالایی در کارهای سنگین از خود نشان دهند اما بعد از استفاده طولانی مدت، آسیب ها و صدمات غیر قابل اجتناب می باشد.
 2. به همین دلیل برنامه بازرسی های طولانی مدت برای پولیفت پیشنهاد می شود. در ادامه به مواردی جهت تعمیر و نگهداری پولفیت اشاره می شود.هیچ گاه پولیفت را در محیط نمناک یا آب و هوای بارانی رها نکنید. بهتر است همیشه دستگاه در محیط خشک نگهداری شود.
 3. روغن کاری مناسب به طول عمر زیاد پولیفت کمک خواهد کرد. قبل از انبار کردن دستگاه، آن را چک نمایید که به خوبی روغن کاری شده باشد علی الخصوص اجزای محرک مانند چرخ دنده ها و بلبرینگ ها.
 4. زنجیر بار فرسوده یا زنجیری که نسبت به اندازه مجاز آن تغییر طول پیدا کرده است می بایست با نمونه دیگر جایگزین شود.
 5. حتی اگر یک حلقه زنجیر فرسوده باشد یا دچار آسیب دیدگی شده باشد می بایست که فورا همه زنجیر تعویض گردد.
 6. قلاب ها را بازرسی نمایید و مقدار بازشدگی دهانه قلاب را همانطور که در شکل با علامت C نشان داده شده است را اندازه بگیرید.
 7. این کار بهتر است یک بار در ماه انجام شود و در صورتی که مقدار بازشدگی دهانه 5 درصد بیشتر از مقدار اولیه آن بود لازم است تا قلاب جایگزین گردد.

نکته مهم enlightened enlightened:

مواردی مانند تغییر شکل، پیچش، آسیب دیدگی قلاب و یا گم شدن چفت های آن را روزانه به صورت بصری مشاهده نمایید.

بازرسی و تعمیر پولیفت زنجیری 66702315

مشتریان محصولات را بر اساس برداشت هایی که از آن خواهند نمود ، نامگذاری خواهند کرد. چرنقیل خوابیده یکی از نام های این محصول می باشد. به دلیل این که پولیفت زنجیری مورد استفاده صنعت گران قرار گرفته است و به صورت خوابیده نیز قابل استفاده می باشد. از این سو به محصول چرثقیل خوابیده نیز خواهند گفت.

بله نام درست این محصول پولیفت زنجیری و در بین فروشندگان این محصول با این نام شناخته میشود و به دلیل فروش بالای فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان و آشنایی به اصطلاحات مشتریان ، خواهد دانست که چرثقیل خوابیده همین محصول بوده و با توجه به نیاز مشتری ، نوع مورد نظر ارائه خواهد شد.

محصول فوق را میتوان  مورد استفاده قرار داد . ولی عموم مصرف این دستگاه برای استفاد در صافکاری ها میباشد که به این موضوع محصول فوق را اشاره خواهد نمود.

از سوی دیگر خواهید دانست که جرثقیل خوابیده همان پولیفت زنجیری می باشد پس می توان این محصول را با نام جرثقیل خوابیده نیز شناخت. هر محصول می تواند نام های مختلفی داشته باشد که ما سعی نموده ایم که در تمام سایت رعایت نموده و به آنان اشاره کنیم.

این مجموعه توانسته است با استفاده از کارشناسان در این  زمینه مشاوره مناسبی را به مشتریان عزیز ارائه دهد laugh

Scroll to Top