دستگاه لبه چسبان دستی

دستگاه لبه چسبان دستی

توسعه صنعت ایرانیان

فروشنده دستگاه دستگاه لبه چسبان دستی نجاری در مرحله اول توضیحاتی را در مورد این دستگاه نجاری برای خرید بهتر مشتریان عزیز ارائه کرده که در ادامه به آن می پردازیم

در کل دستگاه های لبه چسبان نوار سه نوع می باشند که عبارتند از :

  1. تمام اتوماتیک
  2. نیمه اتوماتیک
  3. پورتابل و یا همان قابل حمل بودن هستند

. در دستگاه اتوماتیک قبل از آنکه نوار را بر روی غلطک قرار بدهید , ورق را روی ریل می گذارند , سپس تنظیمات مربوط به ضخامت ورق را انجام داده وچسب را در محفظه ی مخصوص گذاشته وبعد از تنظیم حرارت محفظه فعالیت خود را آغاز می کند . در نتیجه ی این فرایند فرد می تواند نتیجه ی خروجی کار خود را مشاهده کند . این فرایند در مورد نیمه اتوماتیک هم صدق می کند .

ولی قضیه در نوار لبه چسبان های دستی متفاوت می باشد . ضروری است که انسان تمامی کارها را خودش انجام دهد . تمامی کارهای مربوط به واحد PLC الزامی است توسط خود فرد صورت بگیرد . توجه داشته باشید که به منظور فشار دادن نوار روی ورق , توسط فرد , قدرت بدنی زیادی را می طلبد . با این حال دقت کار در دستگاه های اتوماتیک به مراتب بسیار بالا تر از دستگاه های ذکر شده می باشد و یا به عبارتی دقت کار این دستگاه بسیار پایین تر از دستگاه های اتوماتیک می باشد و همچنین با مرور زمان این امکان وجود دارد که نوار بازتر شود . همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید یک دستگاه پورتابل لبه چسبان بصورت شکل زیر می تواند باشد .

  • نکته ۱ :

قدرت بدنی فرد برای چسباندن نوار pvc روی ماده مورد هدف در استفاده از این نوع دستگاه در اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

  • نکته۲ :

در انتخاب چسب تعیین شده ( که بیشتر برای دستگاه ها به صورت قرص های دایره ای شکل , همچون شبیه به نفتالین ) به بازار وارد شده وسواس زیادی به خرج داده و درصد چسبندگی و نوع زرین بکار رفته را در نظر داشته باشید .

  • نکته۳ :

به منظور بالا بردن کیفیت کار ضروری است که به مخزن تنظیمات درجه ی حرارت توجه شود , چون با بالا بردن درجه ی زیاد دستگاه شما با گذشت زمان قطعا آسیب خواهد دید .

  • نکته ۴ :

در قسمت ابتدایی ورود اغلب این دستگاه ها یک کاتر یا همان ( برش دهنده ) وجود دارد . که درصورت لزوم می توانید به صورت دستی نوار را قطع کنید.

  • نکته ۵ :

به منظورتنظیم ضخامت مورد نظر , در تمامی این دستگاه ها اهرم های کمکی تعبیه شده است . که بیشتر به منظور کارهایی که در بازار موجود می باشد , تعیین می گردد .

تصویر دستگاه لبه چسبان :

Scroll to Top